Zgłoś uwagę

Dolnośląska Platforma Teatru

15–19 października 2016
Olimpiadę Teatralną rozpocznie święto dolnośląskiego i wrocławskiego teatru, nieograniczonego w swoich gatunkach. W trakcie pięciu dni na wszystkich scenach Wrocławia, nie tylko teatralnych, będzie można zobaczyć trzydzieści siedem spektakli, m.in. z Bielawy, Dzierżoniowa, Legnicy, Wałbrzycha, Jeleniej Góry oraz Wrocławia. W programie znajdą się propozycje dla dzieci i dorosłych, spektakle repertuarowe oraz produkcje teatrów niezależnych. Nie zabraknie też widowisk cyrkowych, plenerowych czy muzycznych. Prezentacje zostaną ułożone w kilka linii programowych.

Cena karnetu wyniesie 2016 groszy.

Na program Dolnośląskiej Platformy Teatru złożą się prezentacje wszystkich gatunków i domen teatru uprawianego w naszym regionie. Olimpiada Teatralna stała się katalizatorem przedsięwzięcia, o którym rozmawialiśmy od ponad dekady – możliwie jak najszerszej prezentacji życia teatralnego Dolnego Śląska bez estetycznych ograniczeń i nakazów, prezentacji aktualnej, prezentacji oddolnej, samostanowiącej o sobie. Prezentacji tworzącej prawdziwe święto teatru.

Dolośląska Platforma ESK Wrocław 2016 to 37 przedstawień teatrów dramatycznych, muzycznych, dziecięcych, teatru ruchu i pantomimy, form klasycznych i sceny eksperymentu. Jedyną „kuratorską“ powinnością, jaka powstała przy tworzeniu programu to stworzenie i zaproponowanie ścieżek – karnetów, które wszystkie w cenie 2016 groszy (czyli dwudziestu złotych i szesnastu groszy) poprowadzą widzów przez różnorodne propozycje, przez „labirynt zwany teatrem“, jak pisał Stanisław Wyspiański.

Dla widzów Platforma przynosi łącznie ponad trzy tysiące biletów, ale zasadą jest podążanie wybraną ścieżką (a jest ich sześć) i zderzanie ze sobą spektakli w wyborze nieoczywistym i odświeżającym percepcję każdego widza.

 

Teatr zawsze i przede wszystkim mówi o nas samych. Posługując się antycznym tekstem, maską, współczesną adaptacją, archaicznym gestem, modnym rozwiązaniem inscenizacyjnym – zawsze będzie teatrem o nas. Dlatego Dolnośląska Platforma Teatru jest najlepszym programem na rozpoczecie Olimpiady Teatralnej – wielkiego święta teatru we Wrocławiu o Wrocławiu.

 

Jarosław Fret


Partner: Teatr Polski we Wrocławiu
http://www.theatreolympics2016.pl/nurty/dolnoslaska-platforma-teatru

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

olimpiada teatralna 3 Karski_fot_Magdalena_Kepinska_03

Tagi

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail