Zgłoś uwagę

Drugi weekend Olimpiady Teatralnej Wrocław 2016

W drugi weekend Olimpiady Teatralnej prezentowane są spektakle w nurcie głównym: „Zstąp, Mojżeszu” w reżyserii Romea Castellucciego oraz „Max Black, czyli 62 sposoby wsparcia głowy ręką” w reżyserii Heinera Goebbelsa. W ramach cyklu „Prawda i tylko prawda” odbywają się spotkania z reżyserami nurtu głównego.

Spektakl „Zstąp, Mojżeszu” w reżyserii Romea Castellucciego transfiguruje wybrane sytuacje z życia Mojżesza zawarte w biblijnej Księdze Wyjścia. Tytułowy bohater przedstawiony jest zarówno w typowej, znanej inkarnacji, jak i w mniej oczywisty sposób, jako banita – rozproszony w wielu scenach, na przekór narracji biograficznej, odwołując się do koncepcji, uczuć i przeczuć objawienia, które jest żywe także i dziś, w naszych czasach. W monodramie wyreżyserowanym przez Heinera Goebbelsa w Elektroteatrze im. Konstantina Stanisławskiego Aleksander Pantielejew cytuje na scenie zapiski Maxa Blacka, Georga Christopha Lichtenberga, Paula Valéry’ego i Ludwiga Wittgensteina. Goebbels odrzuca w tym przedstawieniu tradycyjne formy dramatyczne, aby odkryć świat, w którym maszyny, ogień i elektryczność, hałasy i melodie tworzą własne historie, stając się instrumentami kreującymi polifoniczną opowieść. W programie także premierowe pokazy spektakli: „Medee. O przekraczaniu” Jarosława Freta i Teatru ZAR oraz „Drzewo” Eugenia Barby i Odin Teatret.

W ramach cyklu „Prawda i tylko prawda” mają miejsce spotkania z reżyserami, Romeo Castelluccim i Jarosławem Fretem, oraz wykład Heinera Goebbelsa, podczas którego zaprezentuje on fragmenty zapisów wideo niektórych swoich nagradzanych produkcji teatru muzycznego, m.in.: „Eraritjaritjaka”, „Stifters Dinge”, „Hashirigak”i, a także niedawnej inscenizacji dzieła Johna Cage’a „Europeras 1 i 2”. Zapraszamy na spotkania w południe do Wrocławskiego Teatru Lalek, pl. Teatralny 4. Z kolei w Barbarze, ul. Świdnicka 8c, odbędą się spotkania: „Era Meyerholda” z udziałem Walerija Fokina, Aleksieja Lewińskiego i Wadima Szczerbakowa oraz „Pięć kontynentów teatru” z Eugeniem Barbą i Nicolą Savaresem, autorami „Sekretnej sztuki aktora. Słownika Antropologii Teatru”. Na wszystkie spotkania wstęp jest wolny.

W Programie Instytutu Grotowskiego prezentowane są dwa spektakle w języku włoskim: „Lear” według Szekspira w reżyserii Roberta Bacciego oraz premiera spektaklu Alessandra Curtiego „Ostatnia taśma” według Samuela Becketta (pierwszy spektakl w poniedziałek, 24 października 2016). Od 22 października rozpoczyna się nurt Więcej niż teatr, w ramach którego spektakle zaprezentują: Compagnie de l’Oiseau-Mouche (Francja), Teatr 21, Teatr CHOREA, Rałał Urbacki i Anu Czerwiński (Polska), Monster Truck (Niemcy), VerTeDance i Archa (Czechy).

Po weekendzie zapraszamy do klubu festiwalowego w PROZIE, Przejście Gancarskie 2, na koncerty: „Lav Lur” Any Madureiry i Vahana Kerovpyana (24 października) oraz „Walczyk z debilem” zespołu Na Górze (25 października). Wstęp jest wolny.
Na wybrane spektakle wszystkich nurtów sprzedawane są jeszcze bilety.

Data: 21 października 2016

Organizator: Instytut im. Jerzego Grotowskiego
Więcej informacji: www.theatreolympics2016.pl

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Max_Black_fot_Olimpia_Orlowa_03 Max_Black_fot_Olimpia_Orlowa_1 Max_Black_fot_Olimpia_Orlowa_5 Zstap_Mojzeszu_fot_Luca_Del_Pia_02 Zstap_Mojzeszu_fot_Luca_Del_Pia_04 Zstap_Mojzeszu_fot_Luca_Del_Pia_05 Zstap_Mojzeszu_Moses_fot_Luca_Del_Pia_03 Drzewo_fot_Rina_Skeel_01 Lear Roberto Bacci Teatro della Toscana fot. Filip Basara Forum reżyserów cykl warsztatów dla młodych reżyserór prowadzene Walerij Fokin fot. Tobiasz Papuczys

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail