Duże A: wykład Carlosa Medelliniego

Serdecznie zapraszamy na pierwszy wykład z cyklu SPOŁECZNOŚĆ, w ramach projektu architektonicznego Duże A. Specjalnym gościem będzie słynny architekt Carlos Medelli z Kolumbii. Wykład odbędzie się 9 maja o godz. 18.00, we Wrocławskim Centrum Kongresowym, przy Hali Stulecia na ul. Wystawowej 1. Wstęp na wykład bezpłatny.

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP Wrocław) zaprasza do udziału w specjalnej edycji projektu Duże A, czyli cyklu wykładów i warsztatów prowadzonych przez znakomitych architektów i urbanistów zagranicznych oraz polskich, podejmujących istotne problemy architektury światowej i badających je na poziomie lokalnym.

Głównym zagadnieniem cyklu, realizowanego w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 pod hasłem „Przestrzeń dla piękna”, będzie rola kultury w kreowaniu przestrzeni publicznych, prywatnych, półpublicznych, półprywatnych jako miejsc kształtowania postaw i tożsamości lokalnych społeczności.

Architekt Carlos Medellin urodził się w Bogocie w Kolumbii. Studiował zarówno w Kolumbii La Universidad de los Andes jak i w Strelka Institute w Moskwie. Uczy w La Pontificia Universidad Javeriana w Bogocie. Od 2009 roku współpracuje z Giancarlo Mazzanti w El Equipo Mazzanti, biurze które skupia swoją dzialalność na projektach rewitalizujących kolumbijskie miasta. Przez wysoką jakość przestrzeni publicznej, edukację i zabawę działają jako katalizatory zmian społecznych. Architektura dla nich to działanie, nowe formy interakcji, generowanie zachowań i dynamiki społeczeństwa.

CYKL SPOŁECZNOŚĆ (maj - lipiec 2016)
Społeczność tworzą użytkownicy przestrzeni publicznych i architektury, dopełniają ją, kształtują. Umiejętnie projektowana przestrzeń buduje społeczeństwo zaangażowane, usprawnia funkcjonowanie miast. Przestrzeń publiczna odgrywa zasadniczą rolę w tworzeniu więzi społecznych, emocji, realizowaniu potrzeb.

Każdy z paneli wykładowych wzbogacony będzie o międzynarodowe warsztaty ideowe, podczas których podzieleni na grupy uczestnicy (profesjonaliści/studenci) będą przy udziale zagranicznych tutorów opracowywać koncepcyjne założenia dla wybranego obszaru Wrocławia. Planowane terminy warsztatów w cyklu społeczność: lipiec 2016.

Kuratorzy panelu: arch. Józef Franczok i arch. Marcin Kolanus (pracownia PORT)

Projektowi DUŻE A towarzyszyć będą wystawy prezentujące dorobek projektowy gości zagranicznych oraz podsumowująca publikacja.

Więcej o inicjatywie Duże A: T U T A J

DużeA, Carlos Medellin