Duże A: wykład Dana Wooda z WORK Architecture Company

Serdecznie zapraszamy na ostatni już wykład z cyklu NATURA, w ramach projektu architektonicznego Duże A. Specjalnym gościem będzie słynny architekt Dan Wood z nowojorskiej pracowni WORK Architecture Company. Wykład odbędzie się 4 kwietnia o godz. 18.00, we Wrocławskim Centrum Kongresowym, przy Hali Stulecia na ul. Wystawowej 1. Wstęp na wykład bezpłatny.

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP Wrocław) zaprasza do udziału w specjalnej edycji projektu Duże A, czyli cyklu wykładów i warsztatów prowadzonych przez znakomitych architektów i urbanistów zagranicznych oraz polskich, podejmujących istotne problemy architektury światowej i badających je na poziomie lokalnym.

Głównym zagadnieniem cyklu, realizowanego w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 pod hasłem „Przestrzeń dla piękna”, będzie rola kultury w kreowaniu przestrzeni publicznych, prywatnych, półpublicznych, półprywatnych jako miejsc kształtowania postaw i tożsamości lokalnych społeczności.

Podczas cyklu wykładów realizowanych w ramach panelu NATURA zostanie zaprezentowana kluczowa rola przyrody i umiejętnego korzystania z jej zasobów w kształtowaniu miasta i społeczeństwa. Natura w mieście zapewnia doświadczenia i wrażenia definiujące wielowarstwową tożsamość miejsca. Środowisko przyrodnicze określa, komplementuje i humanizuje przestrzeń do życia. Rozwiązanie problemów powstających na styku ludzkiej przestrzeni i świata natury ożywia krwiobieg i tkankę miejską.

Nowojorskie biuro projektowe WORK Architecture Company symuluje miejskie środowiska, gdzie pragmatyzm, ale i romantyzm natury stanowią filar zrównoważonej społeczności. WORK AC testuje różne modele przestrzenno-społeczne, np. w instalacji MOMA PS1 czy Edible Schoolyard - szkoły uprawy roślin jadalnych i gotowania dla dzieci. Założyciele pracowni - Amale Andraos oraz Dan Wood - zaangażowani są także w pracę dydaktyczną na prestiżowych uczelniach w USA.

Kuratorami cyklu NaturaAgata Woźniczka i Mateusz Adamczyk z BudCud.

Więcej o inicjatywie Duże A: T U T A J

Farmy miejskie, projekt DużeA DużeA, Farmy miejskie