Duże A: wykład Hani Rashid

Stowarzyszenie Architektów Polskich O/Wrocław, organizator całorocznego cyklu DUŻE A_PRZESTRZEŃ DLA PIĘKNA: NATURA-SPOŁECZNOŚĆ-ARCHITEKTURA, zaprasza na wykład "Przyszłość dzisiaj", który wygłosi HANI RASHID (Asymptote Architecture/USA). Wykład odbędzie się 10 października (poniedziałek) o godz. 18.00, w sali Audytoryjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia (ul. Wystawowa 1).

Hani Rashid wraz z Lise Anne Couture jest współzałożycielem nowojorskiego biura Asymptote Architecture. Jego najważniejsze projekty obejmują: nowe Muzeum Ermitażu, Oddział Sztuki Współczesnej w Moskwie, wieże mieszkalne w Moskwie i Miami, Yas Viceroy Marina Hotel w Abu Dhabi, centralę banku ING w Ghent i ARC multimedialny budynek wystawienniczy w Daegu. Wykłada też na Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych, na Wydziale Architektury w Kopenhadze; w SCI-Arc, Instytucie Berlage w Amsterdamie oraz na ETH w Zurychu. Przez ponad dziesięć lat był profesorem nadzwyczajnym Wydziału Architektury w Columbia GSAPP, a obecnie jest dyrektorem Graduate Design Studio na Uniwersytecie Sztuk Stosowanych w Wiedniu.

Kuratorzy panelu: arch. Anna Grajper i arch. Sebastian Dobiesz (pracownia LAX).

Zainteresowanych skorzystaniem ze słuchawek z symultanicznym tłumaczeniem wykładu na język polski prosimy o kontakt mailowy na adres: wroclaw@sarp.org.pl. Zapisy na słuchawki przyjmujemy do 7 października.

www.asymptote.net

duże a 535