Zgłoś uwagę

Duże A: wykład inauguracyjny

7 marca Juien de Smedt (JDS Architects) opowie, jak korzystać z wody jako czynnika miastotwórczego. Jego pracownia zaprojektowała m.in.: Kalvebod Waves - nabrzeże zagłębia biurowców w Kopenhadze, które dedykowano rekreacyjnym funkcjom publicznym. De Smedt jest również współautorem znajdującego się naprzeciwko Harbour Bath, które na nowo zdefiniowało typologię miejskiego kąpieliska.

Wykład się odbędzie w sali konferencyjnej C-D WCK przy Hali Stulecia we Wrocławiu. 

Wykład odbędzie się w ramach panelu Natura, który jest jednym z działań projektu Duże A: Przestrzeń dla piękna / Natura – Społeczność – Architektura

Cykl DUŻE A
To seria wykładów i warsztatów prowadzonych przez znakomitych architektów i urbanistów zagranicznych oraz polskich. Cykl podejmuje istotne problemy architektury światowej i bada je na poziomie lokalnym. Głównym zagadnieniem specjalnej edycji cyklu, realizowanej pod hasłem „Przestrzeń dla piękna: Natura - Społeczność - Architektura”, będzie rola kultury w kreowaniu przestrzeni publicznych/prywatnych, półpublicznych/półprywatnych jako miejsc kształtowania postaw i tożsamości lokalnych społeczności.

Miasto to nie pojedyncze obiekty architektoniczne, a kompleksowe środowisko przestrzenne, gdzie architektura, natura i społeczeństwo budują zrównoważoną strukturę zależności i powiązań. Dlatego w roku 2016 cykl podzielony został na trzy panele (Natura - Społeczność - Architektura), z których każdy będzie poświęcony odrębnemu zagadnieniu i wybranej lokalizacji o szczególnym potencjale kulturo- i społecznotwórczym.

Każdy z paneli obejmie wykłady eksperckie w miejscach będących przedmiotem analizy oraz warsztaty projektowe pod kierunkiem autorytetów z dziedziny architektury.

Więcej o projekcie można przeczytać: T U T A J

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Duże A

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail