Dyplomy 2017 absolwentów Wrocławskich Szkół Fotografii

Od kilku lat dobrą tradycją w galerii Impart stały się letnie wystawy prac młodych adeptów sztuk wizualnych – wrocławskich uczelni Artystycznych i ośrodków kultury. W tym roku przestrzeń wystawiennicza przy Mazowieckiej 17 udostępniona zostanie absolwentom Wrocławskich Szkół Fotografii AFA i PHO-BOS. 13 czerwca o godz. 18:00 odbędzie się wernisaż tych prac.

Wrocławskie Szkoły Fotograficzne AFA i PHO-BOS kształcą adeptów fotografii od 1994 roku. W tym czasie dorobiły się ponad 800 absolwentów. Wśród nich wielu znanych, jak Adam Lach, fotografujący m.in. dla Newsweeka, czy Łukasz Żal - autor zdjęć do oskarowej „Idy”. Niektórzy są członkami Związku Polskich Artystów Fotografików. Swoją przygodę z dydaktyką rozpoczynali tutaj „wielcy fotografii” z Wrocławia i Dolnego Śląska, np. Natalia Lach-Lachowicz!

Od 23 lat Szkoły są animatorem życia kulturalnego i artystycznego. Zorganizowały wiele wystaw i dwa Wrocławskie Festiwale Fotografii z happeningiem „Wrocławskie nogi” na wrocławskim Rynku. Prace słuchaczy brały udział w licznych wystawach w Polsce i za granicą. Tradycją Szkół i zwieńczeniem nauki są wystawy prac dyplomowych absolwentów we wrocławskich galeriach. Taką jest właśnie obecna wystawa Wrocławskiej Szkoły Fotografii AFA Dyplomy 2017 prezentowana w Galerii Impart we Wrocławiu, pod kuratorską opieką Agaty Grzych.

Młodzi artyści pokazują swoje autorskie prace, korzystając z różnych środków i poruszając się po rozmaitych tematach. Na wystawie spotkamy się zarówno z klasycznym podejściem do fotografii, jak i z formalnymi eksperymentami, łączącymi różnorakie media. Zobaczymy prace utrzymane w duchu fotografii tradycyjnej, wykonane analogowo, jak również w technice cyfrowej i hybrydowej oraz ruchome obrazy i realizacje, które wychodzą poza dwuwymiarowość fotografii.

Zapraszamy na otwarte obrony 28 czerwca 2017r. od godz. 10:00, również w Galerii Impart. Wstęp wolny.

Foto. Tetris – fot. Sebastian Janicki

Foto.Tetris_fot.Sebastian_Janicki