Zgłoś uwagę

Dyskutowano o ESK z dyrektorami hoteli i centrów konferencyjnych

slajder spotkanie hotelarze

Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 była jednym z głównych tematów środowego spotkania przedstawicieli hoteli i obiektów konferencyjno-kongresowych we wrocławskim hotelu Ibis Styles.

W czasie spotkania Krzysztof Maj, dyrektor biura Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, zaprezentował aktualny stan przygotowań miasta do obchodów ESK oraz plany działań na najbliższe miesiące. – Mamy ambicje pokazania Wrocławia jako miasta, które już dzisiaj żyje kulturą, ale z okazji obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016 ma szanse zaprezentować się w sposób wyjątkowy – powiedział, Krzysztof Maj.

Oprócz projektów artystycznych realizowanych i planowanych przez Kuratorów ESK goście mogli zapoznać się również z planami działań skierowanych do turystów z Polski i zagranicy. W latach 2015-2016 Wrocław będzie obecny na dużych wydarzeniach targowych i kulturalnych, m.in. w Niemczech, Czechach i Francji. Już teraz organizowane są podróże studyjne zagranicznych dziennikarzy we Wrocławiu. Biuro ESK współpracuje również z Polską oraz Dolnośląską Organizacją Turystyczną, instytutami polskimi oraz operatorami kulturalnymi z Polski i zagranicy.

Z perspektywy dużych wydarzeń, które przyciągną do Wrocławia turystów, najbliższe lata to nie tylko Europejska Stolicy Kultury 2016 (i wydarzenia takie jak Europejskie Nagrody Filmowe, Zarzuela, finał programu "Mosty" czy Olimpiada Teatralna), ale również obchody Światowej Stolicy Książki UNESCO (lata 2016-2017) oraz Światowe Igrzyska Sportowe -The World Games 2017

 

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail