Zgłoś uwagę

Dzieje się na wrocławskich podwórzach!

Zaniedbane wrocławskie podwórka przejęli artyści i we współpracy z mieszkańcami zmieniają ich oblicza, uświadamiając wrocławianom jak wiele mogą zdziałać angażując się w zmianę ich najbliższego otoczenia.

Cecylia Malik wraz z kolektywem „niedzielni” oraz małymi i dużymi mieszkańcami Ołbina wybudowali kolorowy domek na jesionie – przestrzeń w której można się schować, wymienić tajemnicami, wdrapać się po pomysł na fajną zabawę czy zobaczyć okolice z innej, kolorowej perspektywy. Tutaj można zobaczyć jak wyglądał pierwszy dzień prac nad domkiem:

Nieopodal domku powstaje właśnie niezwykły projekt – mieszkańcy osiedla przy ul. Reja i Sienkiewicza pracują nad pięcioodcinkowym serialem, opowiadającym fikcyjną historię zainscenizowaną w budynkach i zakamarkach podwórka. Pomysłodawczynią projektu, odbywającego się w ramach Wrocławia – wejścia od podwórza jest artystka multimedialna Karolina Breguła. Zobaczcie zapowiedź:

To tylko dwa z wielu działań artystycznych, które odbędą się na wrocławskich podwórkach. Informacje na temat wszystkich wydarzeń w ramach projektu „Wrocław – wejście od podwórza” znajdują się tutaj: http://www.wroclaw2016.strefakultury.pl/podworze?page=project-pages.

Projekt „Wrocław - Wejście od podwórza” jest częścią programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, którego kuratorem jest Michał Bieniek. Realizacja działań w ramach projektu rozpoczęła się w 2015 roku, potrwa do końca roku 2016.

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

IMG_8356

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail