Zgłoś uwagę

Dzieła muzyki klasycznej w synagodze: Koncert Krzyżowa Music

27 sierpnia we wrocławskiej Synagodze Pod Białym Bocianem odbędzie się tegoroczny koncert zakończeniowy Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej "Krzyżowa-Music", poświęcony kompozytorom pochodzenia żydowskiego. Podczas koncertu będzie można usłyszeć m.in.: kwintet fortepianowy Mieczysława Weinberga, trzy utwory na kwartet smyczkowy Igora Strawinskiego oraz oktet smyczkowy Felixa Mendelssohn-Bartholdy. Usłyszymy także Trio Schoenfielda na klarnet, fortepian i skrzypce, które jest równocześnie zabawne, wirtuozowskie i odnosi się do żydowskich melodii, a także do twórczości Szostakowicza, Prokofieva i Bartóka.

W tym roku od 15 do 27 sierpnia już po raz trzeci muzycy z całego świata spotkają się w Krzyżowej, aby wzorem amerykańskiego festiwalu muzyki kameralnej Marlboro-Music, wspólnie tworzyć, przeżywać i dzielić się muzycznymi doświadczeniami. Krzyżowa-Music to mistrzowskiej klasy warsztaty muzyczne o charakterze festiwalu. W oddalonej od miejskiego zgiełku Krzyżowej muzycy znajdują czas i inspirację, by zmierzyć się z szeroką gamą dzieł muzyki klasycznej od baroku po współczesność. 

14 światowej sławy muzyków – Mistrzów, w tym m.in.: skrzypaczka Midori, klarnecista Charles Neidich oraz członkowie zespołów kameralnych takich jak Artemis-Quartett, Vermeer-Quartett czy Rosamunde-Quartett, oraz 37 obiecujących talentów muzyki klasycznej, wybranych w drodze rekrutacji, pod kierownictwem artystycznym Viviane Hagner spotka się na wspólne muzykowanie i międzypokoleniową wymianę doświadczeń. Owoce swojej współpracy Mistrzowie i Juniorzy Krzyżowa-Music zaprezentują podczas 9 koncertów na Dolnym Śląsku: w Krzyżowej, we Wrocławiu, w Szczawnie-Zdrój, Świdnicy i w Zamku Książ.

Dzieła muzyki klasycznej w synagodze: Koncert Krzyżowa Music

7.08.2017, godzina 18:00
Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem, Włodkowica 5a

Bilety: 35/25zł

Koncert jest częścią Lata w Synagodze Pod Białym Bocianem. Skrócony program wydarzeń:

23.07 - Lena Piękniewska (Polska)| Klezmerskie Mojše Band - Słowacja (30.07) | Wirtuoz santura Javid Afsari Rad - Norwegia / Iran (6.08) | Vienna Tango Quintet & Paula Barembuem - Austria / Argentyna (13.08) | Jidysz z NRD: Jalda Rebling - Niemcy (20.08) | Krzyżowa-Music - projekt międzynarodowy (27.08) | Klezmerski kwartet z Rzymu - Mish Mash - Włochy (3.09).

fot. M. Koch

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

3.09 photo M.E.Koch

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail