Zgłoś uwagę

Dzień Trójkąta – kulturalne święto Przedmieścia Oławskiego już 2 września

Kilkanaście lokalizacji, sąsiedzka strefa relaksu, architektoniczny spacer, akustyczny koncert i kulinarne sekrety osiedla - Biuro Wrocław 2016 zaprasza na pierwszą edycję Dnia Trójkąta, kulturalnego święta Przedmieścia Oławskiego. Przez całą sobotę, 2 września, odbywać się będą bezpłatne wydarzenia angażujące zarówno mieszkańców Trójkąta, jak i odwiedzających osiedle gości. Wstęp wolny.

PROGRAM WYDARZEŃ

Do współpracy przy Dniu Trójkąta zaproszone zostały lokalne inicjatywy, instytucje, kawiarnie i restauracje funkcjonujące na Przedmieściu. W tworzenie programu wydarzeń zaangażowali się także m.in. Muzeum Etnograficzne, Rada Osiedla, Wrocławska Rewitalizacja oraz deweloperzy: Archicom, Angel River i Nowa Papiernia.

Dzień z życia Trójkąta
Na wyłączonym z ruchu fragmencie ulicy Komuny Paryskiej (przy zbiegu z ul. Kościuszki) otwarta zostanie sąsiedzka strefa relaksu, w której będzie można zjeść wspólny posiłek, odpocząć na leżakach, spotkać twórców i instytucje działające na osiedlu, dołączyć do spaceru architektonicznego, a nawet zagrać w grę miejską napisaną specjalnie dla Przedmieścia. Uczestnicy Dnia Trójkąta będą mogli też wziąć udział w akustycznym koncercie w Muzeum Architektury, w rozmowach i spotkaniach wokół historii i przyszłości Przedmieścia, czytaniu performatywnym w nietypowej lokalizacji i wieczornym afterparty na Placu Społecznym. W osiedlowych kawiarniach na miłośników kulinariów będą czekały trójkątne przysmaki w specjalnych cenach, a wytrwali kolekcjonerzy w ośmiu miejscach na Przedmieściu będą mogli zdobyć pieczątki i wziąć udział w sąsiedzkiej zabawie. Lokale Przedmieścia, oznaczone specjalnymi trójkątnymi symbolami, będą otwarte dłużej niż zwykle. 

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców Przedmieścia do wyjścia z domu i spotkania się w rodzinnej i sąsiedzkiej atmosferze. Wrocławianom spoza osiedla chcemy z kolei pokazać nowe oblicze Trójkąta – otwartej i aktywnej części miasta, której daleko do wizerunku sprzed lat - zapowiada Natalia Romaszkan, koordynatorka programu Sąsiadujemy i działań w ramach Dnia Trójkąta.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 w kawiarni Folgujemy, jednak do Dnia Trójkąta można dołączyć w każdej chwili. W pięciu infopunktach na uczestników czekać będą mapki wydarzenia. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. Dzień Trójkąta jest częścią projektu Sąsiadujemy, kontynuacji programu Wrocław – Wejście od podwórza realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

PROGRAM WYDARZEŃ

Więcej informacji: www.fb.com/wroclaw2016, www.fb.com/sasiadujemy
Wydarzenie na facebooku: TUTAJ

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Tecza Podwórkowy spacer_fot_alicjakielan (Copy) Plac Społeczny_Jazz nad Odrą_fot Marcin Jedrzejczak (Copy) Pracownia Komuny Paryskiej 45_fot_alicjakielan (Copy) Przy wspólnym stole_fot_alicjakielan (1) (Copy) Przy wspólnym stole_fot_alicjakielan (2) (Copy) Przy wspólnym stole_fot_alicjakielan (Copy) swietlik_fot.alicjakielan (Copy) Tecza_218 (Copy) trafostacja_otwarcie_14_fot.alicjakielan (Copy) trafostacja_otwarcie_18_fot.alicjakielan (Copy) Wejście od Podwórza_Tecza (1) (Copy) Wejście od Podwórza_Tecza (2) (Copy) Wejście od Podwórza_Tecza (3) (Copy) Dzień Trójkąta_BUCKSTUDIO_chudoby (Copy) Dzień Trójkąta_Droga Mleczna_fot_Marcin_Jędrzejczak (Copy) Dzień Trójkąta_Folgujemy_fot_Marcin_Jędrzejczak (Copy) Dzień Trójkąta_Krasnolód_fot_Marcin_Jędrzejczak (Copy) Dzień Trójkąta_Muzeum Etnograficzne_fot_Marcin_Jędrzejczak (1) (Copy) Dzień Trójkąta_Muzeum Etnograficzne_fot_Marcin_Jędrzejczak (2) (Copy) Dzień Trójkąta_Pizzasso_fot Marcin Jędrzejczak (Copy) Dzień Trójkąta_Pracownia Komuny Paryskiej 45_bez_przemocy_fot_alicjakielan (Copy) Dzień Trójkąta_Przepis na dobrą zabawę (Copy) Dzień Trójkąta_zbieg ul Komuny Paryskiej i Kościuszki_Strefa Relaksu_fot Marcin_Jędrzejczak (2) (Copy) Dzień Trójkąta_zbieg ul Komuny Paryskiej i Kościuszki_Strefa Relaksu_fot Marcin_Jędrzejczak (Copy) Jakub Szczesny_DrabinaJakubowa_14_fot.alicjakielan (Copy) Kobieta na fasadzie, ul Prądzyńskiego 13_fot Marcin Jędrzejczak (3) (Copy) Dzień Trójkąta_plakat

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail