Zgłoś uwagę

Dzień Trójkąta – poznaj inne oblicze Przedmieścia Oławskiego

To pierwsza edycja Dnia Trójkąta - wielkiego święta Przedmieścia Oławskiego. Przez całą sobotę  2 września zapraszamy na bezpłatne wydarzenia kulturalne angażujące zarówno mieszkańców Trójkąta, jak i odwiedzających osiedle gości. Premierowa odsłona projektu organizowana jest w ramach programu Sąsiadujemy. 

Zaplanowaliśmy bezpłatne wydarzenia kulturalne na terenie całego Przedmieścia Oławskiego. U zbiegu ulic Kościuszki i Komuny Paryskiej powstanie strefa relaksu, w której będzie można posłuchać muzyki na żywo, zjeść wspólny posiłek oraz spotkać twórców i przedstawicieli lokalnych inicjatyw z Przedmieścia. W kawiarni Folgujemy posłuchamy niezwykłych opowieści o Trójkącie i związanych z osiedlem anegdot, na skwerze przy zbiegu ul. Komuny Paryskiej i Krasińskiego zjemy lody od Krasnolóda, a w Pracowni Komuny Paryskiej poznamy twórczość młodych artystów z Trójkąta. Będzie można także pójść na spacer architektoniczny po Przedmieściu Oławskim i wziąć udział w koncercie elektro-akustycznym w Muzeum Etnograficznym. Przez cały dzień instytucje i kawiarnie na Trójkącie będą otwarte dłużej niż zwykle, oznaczone zostaną też specjalnymi, trójkątnymi symbolami.

Do współtworzenia święta zaprosiliśmy lokalne inicjatywy, instytucje, bary i restauracje funkcjonujące na Przedmieściu. Program wydarzeń powstaje m.in. przy współpracy z Muzeum Etnograficznym, Radą Osiedla, deweloperami, zarządcami, Wrocławską Rewitalizacją a także lokalnymi kawiarniami, barami i restauracjami.

Do wydarzenia będzie można dołączyć w każdej chwili, kierując się specjalną mapką. Pełny program Dnia Trójkąta ogłoszony zostanie w sierpniu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

Dzień Trójkąta jest częścią projektu Sąsiadujemy, kontynuacji programu Wrocław – wejście od podwórza realizowanego w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Koordynatorami projektu są Natalia Romaszkan, Bartosz Zubik, Maciej Tymorek oraz pomysłodawca Dnia Trójąta, Jacek Sterczewski.

Dowiedz się więcej: TUTAJ

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: TUTAJ

 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

dzień-trójkąta-kafel-75605

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail