Zgłoś uwagę

Eco Expanded City: Interfejsy, kody, symbole

13 maja we Wrocławiu otwarte zostanie "Eco Expanded City" - wystawa prac i działań artystycznych poświęcona przekształceniom świata podporządkowanego technologiom. Trzy dni później w jednej z wystawowych przestrzeni, Synagodze pod Białym Bocianem, rozpocznie się międzynarodowe spotkanie, podczas którego poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak dynamiczne zmiany wpływają na komunikację.

Technologia stała się dla nas nieodłącznym towarzyszem w doświadczaniu rzeczywistości. To, co dzieje się dziś, to jednak dopiero początek rewolucji. Rzeczywistość zaczyna doganiać wizje autorów science-fiction: kontrolowanie urządzeń za pomocą impulsów mózgowych, elektroniczne implanty przywracające słuch i wzrok, „podglądanie” umysłu i snów… Doniesienia z laboratoriów naukowych oszałamiają i skłaniają do pytań o przyszłość. Jak medialna (r)ewolucja wpłynie na różne sfery naszego życia – od polityki, przez kształtowanie miast, aż po intymne relacje międzyludzkie? Odpowiedzi na te pytania poszukamy 16 i 17 maja podczas konferencji „Interfejsy, kody, symbole. Przyszłość komunikowania”, towarzyszącej wystawie „Eco Expanded City” organizowanej w ramach programu Miasto Przyszłości / Laboratorium Wrocław.

Wśród gości spotkania znajdą się najwybitniejsi działacze środowisk trans- i posthumanistycznych oraz kognitywistycznych, jak choćby Peter A. Gloor (amerykański naukowiec związany z prestiżowym Massachusetts Institute of Technology, twórca koncepcji "Collaborative Innovation Networks"), Patrycja Slawuta (psycholog społeczna prowadząca nowojorski program SelfHackathon, przekładający wiedzę naukową na życie codzienne) i Włodzisław Duch (kierownik Laboratorium Neurokognitywnego w Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii na UMK). Konferencję odwiedzi też Bina48 - pierwszy na świecie humanoidalny android, który oparty został na bazie danych, zbierającej myśli prawdziwego człowieka. "Interfejsy, kody, symbole" będą dla publiczności wyjątkową okazją, by porozmawiać z Biną48 - robot po raz pierwszy odwiedzi Polskę.

 

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a zakwalifikowani uczestnicy mogą się ubiegać również o zwrot kosztów dojazdu. Więcej informacji o konferencji oraz formularz zgłoszeniowy: T U T A J.

Wydarzenie organizowane jest przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016 i zostało dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

#dozobaczeniawprzyszłości

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Konferencja

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail