Zgłoś uwagę

ESK 2016 na Wystawie Światowej EXPO w Mediolanie

Mediolan teatr slajder

Dziś w Imparcie (ul. Mazowiecka 17) podczas briefingu prasowego omówiono i zaprezentowano obecność kultury wrocławskiej i ESK 2016 na wystawie EXPO w Mediolanie. Krótką prezentację artystyczną poprowadził Piotr Soroka, choreograf i tancerz na co dzień związany z Wrocławskim Teatrem Pantomimy. Udział kultury wrocławskiej na Wystawie Światowej EXPO jest kolejną okazją do promocji Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Teatr Novy Ruch i program „MOSTY” na wystawie EXPO w Mediolanie

Wrocławska kultura zaprezentuje się w ramach Tygodnia Turystyki Polskiej (18-24 maja), m.in. w Strefie Kultury, która będzie umiejscowiona przy jednej z głównych ulic Mediolanu.

Wrocław będzie reprezentować m.in. Teatr Novy Ruch, który zadebiutował w styczniu tego roku przedstawieniem „Macht mir Spaß”. Spektakl spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności i krytyków. Na wydarzenia związane z EXPO w Mediolanie przygotowano projekt „Say Hello!”, który pragnie opowiedzieć językiem tańca kto i w jaki sposób buduje mosty oraz dlaczego warto te mosty budować. Będzie to artystyczne nawiązanie do programu „MOSTY”, który już 20 czerwca będzie mieć swój finał na blisko 30 mostach we Wrocławiu. Projekt utrzymany jest w konwencji teatru tańca. Tancerki wystąpią w specjalnie zaprojektowanych sukienkach firmy RISK Made in Warsaw.

Kultura na EXPO 2015

Działania niestandardowe w przestrzeni miejskiej, mające przykuć uwagę przechodniów i różnorodna oferta w Pawilonie Polski – to wszystko zaplanowano podczas Wystawy Światowej EXPO 2015 w Mediolanie. Prezentację polskiej turystyki, a w jej ramach także turystyki kulturalnej oraz kultury, zainauguruje Tydzień Turystyki Polskiej w dniach 18-24 maja. Przez kolejne tygodnie na odwiedzających Pawilon Polski będą czekały atrakcje przygotowane przez Polską Organizację Turystyczną, w ramach prowadzonej na rynku włoskim kampanii.

W trakcie targów będą prezentowane nie tylko walory turystyczne, ale także różnorodność kulturowa i oferta kulturalna polskich miast. Dzięki POT w ramach Tygodnia Turystyki Polskiej zaprezentują się takie miasta, jak Lublin, Kraków, Łódź i in. W tym gronie nie mogło zabraknąć Wrocławia – Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Wystawa EXPO jest największym wydarzeniem prezentującym dokonania gospodarcze, technologiczne, naukowe i kulturalne państw i narodów świata. Bierze w niej udział kilka milionów zwiedzających i jest to doskonała okazja dla promocji czy budowania marki miasta. Udział Wrocławia w EXPO 2015 jest jednym z elementów strategii promującej stolicę Dolnego Śląska jako przyszłoroczną Europejską Stolicę Kultury.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z dzisiejszego pokazu dla prasy:

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail