Zgłoś uwagę

ESK na Dniach Innowacji HP

HP_slajder_Marcin jasiński

W ramach Dni Innowacji we wrocławskim centrum HP zaprezentowaliśmy projekty i programy przygotowywane z okazji ESK 2016 we Wrocławiu.

Motywem przewodnim spotkania była innowacja oraz jej rola w tworzeniu nowych rozwiązań w biznesie. Pracownicy wrocławskiego centrum HP oraz goście z zewnątrz zastanawiali się nad uwarunkowaniami dla rozwoju kreatywności i innowacji w miejscu pracy. 

Europejska Stolica Kultury została przedstawiona z perspektywy tworzenia przyjaznej i twórczej atmosfery w mieście. Badania pokazują, że istnieje korelacja pomiędzy poziomem kreatywności społeczeństwa, a partycypacją w kulturze. Wrocław jest wybierany jako miejsce dla nowych inwestycji nie tylko ze względu na obecność utalentowanych pracowników i konkurencyjne warunki pracy, ale również ofertę spędzania czasu wolnego. 

Dzięki ESK 2016 we Wrocławiu odbędzie się więcej nietypowych projektów kulturalnych, które mogą zainspirować do twórczych poszukiwań. Programy takie jak "Mosty" (konkurs na artystyczną aranżację wrocławskich mostów) i "mikroGranty ESK 2016" (finansowe wsparcie oddolnych inicjatyw artystycznych) mają za zadanie zaktywizować mieszkańców i umożliwić im aktywne włączenie się ESK 2016. Inne, już realizowane projekty w przestrzeni publicznej (np Europejska Noc Literatury oraz BASK) pozwalają na darmowe i bezpośrednie doświadczanie sztuki. W ramach prezentacji w HP była mowa również o Nowych Żernikach jako innowacyjnym osiedlu mieszkaniowym, w ramach którego oprócz najnowszych rozwiązań architektonicznych oraz ekologicznych będą funkcjonować kooperatywy społeczne.

 

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail