Zgłoś uwagę

Etno Cafe nowym najemcą kawiarni w Barbarze. Do menu wraca kultowy krem sułtański

Barbara, wizytówka Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, ma nowego najemcę. W grudniu swój lokal przy ul. Świdnickiej 8B otworzy lokalna marka Etno Cafe. W bogatej ofercie gastronomicznej kawiarni znajdzie się prawdziwy rarytas - krem sułtański, kultowy w latach PRL-u deser serwowany w barze Barbara. Pierwszych łyków kawy od Etno Cafe Barbara posmakować będzie można już podczas Barbórki, 4 grudnia. Data oficjalnego otwarcia podana zostanie wkrótce.

Nowy najemca kawiarni w Barbarze wybrany został w drodze konkursu przeprowadzonego przez Biuro Wrocław 2016. – W Barbarze od początku stawialiśmy na polskie marki, przedmioty i produkty – w końcu sama stała się marką i prawdziwą wizytówką Europejskiej Stolicy Kultury. Grudzień będzie dla nas miesiącem zmian i przygotowań do nowych wyzwań. Bardzo się cieszymy, że to właśnie w tym momencie rozpocząć możemy współpracę z solidnym partnerem – mówi Krzysztof Maj, dyrektor generalny Biura Wrocław 2016. 

Do Barbary wraca krem sułtański

Wraz z nowym najemcą do menu kawiarni wraca kultowy deser – krem sułtański. Słodki specjał królował w historycznym barze Barbara w okresie PRL-u. Teraz będzie można smakować go ponownie. Oferta gastronomiczna Etno Cafe Barbara to przede wszystkim bogaty wybór kawy wypalanej rzemieślniczo, desery oraz rozmaite propozycje śniadaniowe i brunchowe, w tym szakszuka, sałatki, bajgle oraz zupy.

Kulturalne centrum Wrocławia

Przez ponad dwa lata działalności związanej z Europejską Stolicy Kultury Barbara stała się prawdziwym centrum wydarzeń kulturalnych. W 2017 roku program Barbary wzbogacony został o szereg otwartych warsztatów i spotkań – od pokazów filmowych, rozmów wokół fotografii po warsztaty plastyczne dla dzieci i zajęcia z haftowania, gotowania czy hodowli roślin. Przez cały czas skorzystać można też ze zbiorów Kulturalnej Czytelni, a w Infopunkcie dowiedzieć się o aktualnościach związanych z kulturą w mieście. Etno Cafe Barbara będzie doskonałym uzupełnieniem programu o, przygotowaną z wielką starannością, ofertę gastronomiczną. - Już wkrótce, zakochani w kawie i kulturze, będziemy czekać na mieszkańców miasta w Etno Cafe Barbara, tuż obok kulturalnych wydarzeń i kreatywnych warsztatów – zapowiada Zbigniew Dolata, dyrektor sieci Etno Cafe. Tymczasem, 4 grudnia, w Barbórkę, wrocławianie przechodzący ulicą Świdnicką będą mogli skosztować pierwszych porcji kawy z Etno Cafe Barbara. Oficjalna data rozpoczęcia działalności nowej kawiarni w Barbarze podana zostanie wkrótce.

 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

1Konferencja_prasowa_foto_Marcin_Jedrzejczak Bajgle_mat_Etno_Cafe Barbara_fot_BTW_Photographers Barbara_kawiarnia_materialy_ESK_Wroclaw_2016 Konferencja_prasowa_foto_Marcin_Jedrzejczak Barbara kawiarnia_materiały ESK Wrocław 2016 Barbara_fot Marcin Jędrzejczak (5) foto_Etno Cafe (2)

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail