Zgłoś uwagę

Europejska Akademia Filmowa nagradza Pierce'a Brosnana

W uznaniu bogatego dorobku aktorskiego i osiągnięć na polu produkcji filmowej Pierce Brosnan otrzyma honorowe wyróżnienie w postaci EUROPEJSKIEJ NAGRODY ZA WKŁAD W ŚWIATOWĄ KINEMATOGRAFIĘ. Święto europejskiego kina już 10 grudnia w Narodowym Forum Muzyki! Gospodarzem wieczoru będzie Maciej Stuhr. Do Wroclaw zaproszona jest także m.in. Agnieszka Holland, przewodnicząca zarządu Europejskiej Akademii Filmowej.

PIERCE BROSNAN
Spośród osiemdziesięciu filmów, w których zagrał Pierce Brosnan można wymienić  m.in.: PANA JOHNSONA Bruce'a Beresforda (1990), KOSIARZA UMYSŁÓW Bretta Leonarda (1992), AFERĘ THOMASA CROWNA w reżyserii Johna McTiernana (1999) i KRAWCA Z PANAMY w reżyserii Johna Boormana (2001). Dowiódł swych aktorskich umiejętności w każdej filmowej formule. Występował w filmach komediowych, sensacyjnych i melodramatach. Wcielił się w rolę  oficera KGB Walerego Piotrowskiego w CZWARTYM PROTOKOLE w reżyserii Johna Mackenzie'ego (1987), neurotycznego zabójcę Juliana Noble'a w KUMPLACH NA ZABÓJ Richarda Sheparda (2005), Gideona w westernie Davida Von Anckena KREW ZA KREW (2006), Richarda w RIWIERZE DLA DWOJGA Joela Hopkinsa (2013) czy byłego brytyjskiego premiera Adama Langa w AUTORZE WIDMO Romana Polańskiego (2010). W latach 1995-2002 dał się poznać jako kolejne wcielenie Jamesa Bonda, najsławniejszego tajnego agenta na świecie – w tej roli wystąpił w GOLDEN EYE, JUTRO NIE UMIERA NIGDY (za ten obraz otrzymał nominację do nagrody EFA), ŚWIAT TO ZA MAŁO i ŚMIERĆ NADEJDZIE JUTRO. 

PRZEGLĄD FILMÓW NAGRODZONYCH
W Kinie Nowe Horyzonty odbywa się przegląd filmów nagrodzonych główną Europejską Nagrodą Filmową. W programie wciąż do zobaczenia 14 tytułów, m.in.: MŁODOŚĆ i WIELKIE PIĘKNO w reżyserii Paolo Sorrentino, IDA Pawła Pawlikowskiego, MELANCHOLIA Larsa von Triera, AUTOR WIDMO Romana Polańskiego czy 4 MIESIĄCE, 3 TYGODNIE I 2 DNI Cristiana Mungiu.

NOMINACJE
50 europejskich produkcji ubiega się o nominacje do Europejskich Nagród Filmowych. Listę nominowanych w kategoriach: Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser/Reżyserka, Najlepszy Aktor, Najlepsza Aktorka oraz Najlepszy Scenariusz poznamy w sobotę, 5 listopada, podczas Europejskiego Festiwalu Filmowego w Sewilli. Wrocławskie Kino Nowe Horyzonty, w tygodniu poprzedzającym galę rozdania nagród pokaże filmy nominowane w głównych kategoriach. Harmonogram  projekcji poznamy wkrótce po ogłoszeniu nominacji. W programie również pokazy nominowanych filmów krótkometrażowych, ​animacji, komedii oraz tytułów nominowanych do nagrody dla odkrycia roku (European Discovery - Prix Fipresci). 

CEREMONIA WRĘCZENIA NAGRÓD
Ceremonia rozdania Europejskich Nagród Filmowych odbędzie się 10 grudnia 2016 we Wrocławiu. Wrocławskie Kino Nowe Horyzonty, we współpracy z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016, zaprasza widzów na szereg wydarzeń specjalnych, które do końca grudnia będą towarzyszyć temu prestiżowemu wydarzeniu. 

9 grudnia, w dzień poprzedzający ceremonię, odbędzie się spotkanie z Jeanem-Claudem Carrièrem – laureatem Nagrody za całokształt twórczości (Lifetime Achievement Award). W programie pokaz filmu DANTON według scenariusza Carrièra w reżyserii Andrzeja Wajdy. W spotkaniu wezmą udział polscy aktorzy. W niedzielę o godz.  11.00 widzowie będą mogli uczestniczyć w pokazie filmu nagrodzonego główną nagrodą przyznawaną przez Europejską Akademię Filmową. Kino Nowe Horyzonty zaprasza na transmisję z ceremonii wręczenia Europejskich Nagród Filmowych w sobotę od godz. 19.00.

Szczegóły na www.kinonh.pl.

Więcej o Europejskich nagrodach Filmowych na www.europeanfilmawards.eu

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Pierce Brosnan

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail