Zgłoś uwagę

Europejska Konferencja Jazzowa

22–25 września 2016
Narodowe Forum Muzyki


Europejska Konferencja Jazzowa (European Jazz Conference) jest najważniejszym dorocznym spotkaniem jazzowych profesjonalistów w Europie, w szczególności producentów, prezenterów i organizacji wspierających jazz. Dawniej znane jako Walne Zgromadzenie European Jazz Network, od 2014 roku wydarzenie odbywa się pod nazwą Europejskiej Konferencji Jazzowej i obecnie jest otwarte dla wszystkich, którzy pragną w nim uczestniczyć. 

Europejska Konferencja Jazzowa jest jedynym tego rodzaju wydarzeniem w Europie, skupionym na budowaniu związków pomiędzy jazzowymi profesjonalistami w Europie, rozwoju nowych projektów i współpracy artystycznej, dzieleniu się wiedzą ekspercką oraz aktualizowaniu najnowszych trendów w zarządzaniu i programowaniu wydarzeń w Europie. 

Narodowe Forum Muzyki, pl. Wolności 1, 50-071 Wrocław,

 

Zamknięta konferencja.
1. Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego
2. Europe Jazz Network

Miasto Wrocław, Europejska Stolica Kultury 2016, będzie gospodarzem Europejskiej Konferencji Jazzowej w dniach 22-25 września 2016. Konferencję zorganizują European Jazz Network, Narodowe Forum Muzyki oraz Festiwal Jazztopad

Odbywa się w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 i jest wspierana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu Creative Europe Unii Europejskiej.
Europejska Konferencja Jazzowa jest jedynym tego rodzaju wydarzeniem w Europie, skupionym na budowaniu związków pomiędzy jazzowymi profesjonalistami w Europie, rozwoju nowych projektów i współpracy artystycznej, dzieleniu się wiedzą ekspercką oraz aktualizowaniu najnowszych trendów w zarządzaniu i programowaniu wydarzeń w Europie.

Ponadto, Konferencja zajmuje się też edukacją w zakresie światowej sceny jazzowej i jej najlepszych praktyk, również w krajach pozaeuropejskich.

Na Europejską Konferencję Jazzową składają się przemówienia, debaty, praca w grupach roboczych oraz sesje poświęcone budowaniu sieci współpracy, które dają jej uczestnikom możliwość kontaktu z setkami najważniejszych promotorów jazzu w Europie. Co więcej, każdego wieczoru w miejscu konferencji odbędą się prezentacje najbardziej interesujących i innowacyjnych polskich zespołów jazzowych.

Konferencja będzie miała miejsce w nowo otwartej spektakularnej siedzibie Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu, gdzie uczestnicy będą mieli możliwość  obcowania z setkami profesjonalistów z sektora kreatywnej muzyki europejskiej, a także będą mogli wziąć udział
w różnorodnych przemówieniach, debatach, grupach roboczych oraz nawiązywać nowe kontakty. Ponadto, każdego wieczora w NFM obywać się będą najbardziej interesujące I innowacyjne koncerty jazzowe w Polsce.
Hasłem przewodnim roku 2016 jest “Listen Up!” („Posłuchaj!”). Idea słuchania zostanie potraktowana z kilku perspektyw – od słuchania swojej wspólnoty/publiczności, gdy jest się artystą lub mówcą, przez kwestie integracji społecznej w pracę twórczą w ramach gwałtownie zmieniających się społeczeństw , po zmianę w odbiorze dźwięku, jako doznania osobistego, pod wpływem nowych technologii przesyłania strumieniowego we współczesnych salach koncertowych.

 Konferencję rozpocznie przemówienie Danilo Pereza z Panamy, światowej klasy muzyka oraz „Artysty dla Pokoju” UNESCO. Danilo podzieli się z nami jego doświadczeniem w pracy z grupami lokalnymi w Panamie i opowie szerzej o tym jak artysta „słucha swojej społeczności” we własnych utworach i pracy.

Następnie odbędzie się debata panelowa: “Listening to our changing times” (“Słuchanie naszych zmieniających się czasów”) z udziałem Danilo Pereza, Francois Materasso (pisarza i badacza, Wielka Brytania), Stéphanie Touré (odpowiedzialnej za wydarzenia kulturalne– Banlieues Bleues, Francja). Moderatorem debaty będzie Ann De Bisschop (wykładowca, ekspert sztuki współczesnej, Belgia). Ten obszerny temat będzie później analizowany w podgrupach, z których każda skupi się na innym jego aspekcie, wspólnie z prelegentami debaty oraz Panią Patricia Zarate Perez (Chile) – muzykiem, Dyrektor Wykonawczą Panama Jazz Festival, posiadającą bogate doświadczenie w dziedzinie terapii muzyką.

Ben Ratliff, długoletni krytyk muzyki pop i jazzu w New York Times, autor oraz profesor na Uniwersytecie Nowojorskim, będzie opowiadał o jego najnowszej książce “Every song ever – listening in the age of musical plenty” prezentującej oryginalne podejście do słuchania muzyki w czasach, w których usługi sieciowego strumieniowania muzyki stają się coraz bardziej istotne, w szczególności dla młodych ludzi. Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość zarówno podzielenia się swoimi doświadczeniami jak i nauki od swoich kolegów na temat: nowych sposobów rozwoju słuchaczy, angażowaniu dzieci w kreatywną muzykę, tworzenia pozytywnej kooperacji pomiędzy promotorami, managerami artystów oraz ich agentami, współpracy i współdzieleniu pracy pomiędzy promotorami w Europie, a także o nowym podejściu do komunikacji strategicznej dla organizacji kulturalnych.

Przewodniczący komitetu organizacyjnego: Piotr Turkiewicz 
Organizator: Europe Jazz Network. Narodowe Forum Muzyki, Festiwal Jazztopad
www.europejazz.net
Wstęp wolny dla członków Europe Jazz Network i płatny dla gości zewnętrznych

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

2

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail