Zgłoś uwagę

Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 na targach w Berlinie

slajder ITB

Na berlińskich targach turystycznych (Internationale Tourismus-Börse) największych w Europie można zapoznać się z ofertą ponad 10 tysięcy wystawców z blisko 190 krajów świata. Swoje stoisko ma także miasto Wrocław oraz Europejska Stolica Kultury.

Podczas targów dziennikarze uczestniczyli w spotkaniu z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem, Rafałem Szmytke, prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Tomaszem Jędrzejczakiem – podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Spotkanie było poświęcone kulturalnym atrakcjom Polski, w tym przede wszystkim ESK Wrocław jako „kotwicy medialnej” dla Polski w roku 2016. W spotkaniu wzięło udział blisko 25 dziennikarzy niemieckich, którzy z zaciekawieniem słuchali Rafała Dutkiewicza, który jako jedyny z panelistów mówił w języku niemieckim. Prezydent Wrocławia omówił wybrane propozycje wydarzeń w ramach ESK 2016, ale opowiedział także o dzisiejszym Wrocławiu, inwestycjach w infrastrukturę kulturalną, jak również relacjach kulturalnych i handlowych z Niemcami. Obecny na spotkaniu dyrektor Biura ESK 2016, Krzysztof Maj, opowiedział o projekcie „MOSTY” i innych projektach Chrisa Baldwina, kuratora ESK 2016 ds. performance.

Na otwartym spotkaniu z mediami na terenie targów po kolei prezentowały się miasta: Wrocław, Katowice, oraz wspólnie Bydgoszcz i Toruń. Zaprezentowano program ESK w kontekście dużych wydarzeń np. Olimpiady Teatralnej, projektów, takich jak „MOSTY” i „Spirits of Wrocław”, gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych, specjalnych edycje festiwali m.in. Thanks Jimi Festival czy Jazz nad Odrą.

Wrocław promuje Europejską Stolicę Kultury również na stoisku Culture Lounge, gdzie oprócz spotkań z ludźmi zaangażowanymi w projekt ESK, można spróbować swoich sił w grze komputerowej „Wroclaw Quest” czy otrzymać najświeższe informacje na temat wrocławskiego życia kulturalnego.

 

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail