Zgłoś uwagę

Europejskie Nagrody Filmowe: przegląd filmów w KNH

Od 6 września do 30 grudnia 2016 potrwa przegląd nagrodzonych i nominowanych filmów do Europejskich Nagród Filmowych. Filmy będzie można obejrzeć w Kinie Nowe Horyzonty.  

Europejskie Nagrody Filmowe są najważniejszymi wyróżnieniami na starym kontynencie, odpowiednikami amerykańskiego Oscara, przyznawanymi przez członków Europejskiej Akademii Filmowej. Co drugi rok (w lata nieparzyste) nagrody są wręczane w Berlinie, gdzie Akademia ma swoją siedzibę. W latach parzystych ceremonie wręczenia nagród odbywają się w innych miastach europejskich - w tym roku we Wrocławiu, Europejskiej Stolicy Kultury. 

Nagrody zostały przyznane po raz pierwszy w 1988 roku, a statuetkę dla najlepszego filmu roku otrzymał wtedy Krzysztof Kieślowski za Krótki film o zabijaniu. W kolejnych latach wśród laureatów znaleźli się m.in. Roman Polański, Lars von Trier, Pedro Almodóvar, czy Michael Haneke

Przegląd w Kinie Nowe Horyzonty obejmuje 28 filmów nagrodzonych główną Europejską Nagrodą Filmową oraz wybór tytułów nominowanych w 2016 roku.

Pełny program dostępny jest: T U T A J 

Bilety w cenie 10 zł są do kupienia online i w kasach Kina Nowe Horyzonty.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Kino Nowe Horyzonty

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail