Zgłoś uwagę

W 1988 roku Ingmar Bergman utworzył Europejską Akademię Filmową. Od tego czasu instytucja, rozpowszechniająca na świecie europejską kinematografię, przyznaje swoje nagrody, którymi wyróżnia co roku najlepszych twórców. W 2016 roku we Wrocławiu - Europejskiej Stolicy Kultury 2016 odbędzie się 29. ceremonia wręczenia Europejskich Nagród Filmowych. Z tej okazji od 6 września do 30 grudnia zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty na przegląd „Europejskie Nagrody Filmowe”.

W programie znalazły się filmy wyróżnione od 1988 do 2015 roku oraz wybrane tytuły nominowane w 2016 roku. Cena biletu na seans to tylko 10 zł.

P R O G R A M

W sobotę 5 listopada , podczas Europejskiego Festiwalu Filmowego w Sewilli, Europejska Akademia Filmowa (EFA) oraz EFA Productions ogłosiły nominacje do  Europejskich Nagród Filmowych. W nadchodzących tygodniach ponad 3000 członków Europejskiej Akademii Filmowej weźmie udział w głosowaniu na laureatów, którzy zostaną wyłonieni 10 grudnia, podczas 29. ceremonii wręczenia Europejskich Nagród Filmowych we Wrocławiu, Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Pokazy filmów nominowanych do Europejskich Nagród Filmowych w Kinie Nowe Horyzonty!

Sobota 10 grudnia będzie prawdziwym świętem europejskiego kina, pełnym premier i spotkań z twórcami. Od rana do wieczora, w iście festiwalowym trybie, będziemy oglądać wszystkie tytuły nominowane do Europejskich Nagród Filmowych 2016: 42 filmy pełnometrażowe - fabuły, dokumenty oraz animacje oraz 15 filmów krótkich (w trzech zestawach).

„Europejska kinematografia wobec piractwa i wyzwań cyfrowej rzeczywistości” to temat Europejskiej Konferencji Filmowej, która odbędzie się 9 grudnia 2016 roku, w przeddzień rozdania 29. Europejskich Nagród Filmowych we Wrocławiu. Głównymi tematami konferencji będą wyzwania i problemy jakie stwarza piractwo, globalne rozwiązania w prawie autorskim, szukanie sposobów na skierowanie odbiorców do legalnych źródeł, zmiana postaw widzów w związku z dostępnością filmów w sieci, a także sposoby wsparcia finansowego europejskiego kina. W gronie prelegentów i uczestników debaty znajdą się reprezentanci instytucji kultury, szkół filmowych, dystrybutorów kinowych i cyfrowych, prawnicy, przedstawiciele środowisk akademickich oraz twórcy filmowi, członkowie Europejskiej Akademii Filmowej.

Popularny aktor Pierce Brosnan jest Irlandczykiem i zaczynał swoją światowa karierę na Wyspach Brytyjskich. We Wrocławiu odbierze 10 grudnia nagrodę Europejskiej Akademii Filmowej podczas Gali wręczania Europejskich Nagród Filmowych.

 

POKAZY FILMÓW NOMINOWANYCH DO ENF

Jean-Claud Carrière to wybitny francuski pisarz, dramaturg, scenarzysta filmowy, tekściarz i aktor. W sobotę, 10 grudnia, odbierze w Narodowym Forum Muzyki nagrodę Europejskiej Akademii Filmowej. Dzień wcześniej przed projekcją dwóch filmów spotka się z widzami w Kinie Nowe Horyzonty.

Wim Wenders jako prezydent Europejskiej Akademii Filmowej będzie gościem podczas Gali wręczania nagród w Kinie Nowe Horyzonty. Jeden z najważniejszych dziś twórców światowego kina miał we Wrocławiu od września retrospektywę swoich filmów, która zakończyła się dopiero kilka dni temu obrazem z ubiegłego roku „Every Thing Will Be Fine”.

Europejskim Filmem Roku 2016 został Toni Erdmann Maren Ade. Poniżej prezentujemy listę pozostałych laureatów. 

W czasie trwania Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 zaprezentowaliśmy ponad 60 wydarzeń i 29 zrealizowanych projektów filmowych. Dziesiątki tysiący widzów zasiadło w salach Kina Nowe Horyzonty, podczas takich wydarzeń, jak 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, American Film Festival, czy przeglądu laureatów i filmów nominowanych do Europejskich Nagród Filmowych – w ramach cyklu "Przeżyjmy to jeszcze raz" podsumowuje Roman Gutek, kurator ds. filmu ESK 2016.

Brak wydarzeń. Sprawdź wydarzenia na najbliższe dni.
Brak projektow. Sprawdź projekty na najbliższe dni.

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail