Zgłoś uwagę

3 czerwca – 1 sierpnia 2016
Wyspa Słodowa


Ideą kina wakacyjnego jest otwarcie przestrzeni miejskiej dla edukacji kulturalno-filmowej, zmniejszanie poziomu marginalizacji społecznej i zachęcenie społeczności lokalnych do uczestnictwa w kulturze. Dotychczasowe edycje pokazały, że film w przestrzeni publicznej jest ważnym elementem integrującym społeczność, a także atrakcyjną rozrywką.

5 marzec 2016
Nowe Horyzonty


Projekt nawiązuje do założeń edukacji historyczno-regionalnej, często pomijanej w podstawach programowych. Złożą się na niego pokazy filmów dokumentalnych o Wrocławiu zrealizowanych w latach 1945-2014, ukazujących skomplikowaną historię miasta i jego mieszkańców przez pryzmat ich wspomnień oraz filmów i fotografii z niemieckich, polskich i rosyjskich archiwów.

2-3, 6-10, 13-17, 20-24, 27-29 kwietnia 2016
Kino Nowe Horyzonty, Kazimierza Wielkiego 19a-21

Wstęp wolny

Wejściówki do odebrania w kasach kina na 5 dni przed każdym seansem
Wszystkie filmy rozpoczynają się o godz. 20.00.


Jedna z najstarszych kinematografii na wschodzie Europy, której najbardziej twórczy okres przypadł na lata 60. i 70. XX wieku. Pokaz około trzydziestu klasycznych i współczesnych ukraińskich filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych zrealizowanych m.in. przez S. Paradżanowa, J. Iljenkę, L. Osykę, K. Muratową, I. Podolczaka, S. Łożnicę, O. Sencowa.

8 14 kwietnia 2016
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wilekiego 19a, Wrocław

Jeśli kino hiszpańskie kończy się dla Ciebie na Almodovarze i Penelope Cruz, koniecznie zainteresuj się tym wydarzeniem!


Tydzień Kina Hiszpańskiego to jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone wyłącznie kinematografii słonecznej Hiszpanii. Filmy, które znalazły się w programie festiwalu zabiorą nas w podróż po wielu regionach – od Katalonii po Galicję, od Kraju Basków po Baleary. W programie znajdą się zarówno najgłośniejsze hity kasowe ostatniego sezonu, jak i kameralne kino artystyczne. Pierwsze tytuły nowej edycji wkrótce. Organizatorami festiwalu są Ambasada Królestwa Hiszpanii, Biuro Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce oraz AP Mañana.

16 kwietnia 2016
Pod Pręgierzem na Wrocławskim Rynku


Już niedługo miastem zawładną dziwne i niewytłumaczalne postacie zatopione w miejski kosmos. Tylko wtajemniczeni Tropiciele nieoczywistości rozszyfrują tajemnicze znaki, których pozornie nic nie łączy.

20-24 kwietnia 2016
Kino Nowe Horyzonty

Między 20 a 24 kwietnia we Wrocławiu odbędzie się 4 edycja miejskiego festiwalu MIASTOmovie. Tematem tegorocznej odsłony będzie miejskie ID - tożsamość miast badana poprzez filmy dokumentalne poświęcone metropoliom z całego świata, spotkania z gośćmi i działania artystyczne.

 

5 ­– 12 maja 2016
Kino Nowe Horyzonty


Gutek Film oraz Instytut Francuski w Polsce zapraszają na 7. edycję Przeglądu Nowego Kina Francuskiego, podczas którego zostaną zaprezentowane najlepsze francuskie filmy ostatnich lat. Większość z nich będzie można zobaczyć w Polsce po raz pierwszy.

23 lutego - 30 czerwca
Przegląd filmów czechosłowackiej Nowej Fali jest jednym z filarów filmowej części projektu Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016, potrwa od 23 lutego do 30 czerwca. W tym czasie w Kinie Nowe Horyzonty będzie można obejrzeć skarby praskiej, bratysławskiej i warszawskiej Filmoteki, a także spotkać się ze słowackimi twórcami. Cena biletu: 6 zł

19-22 maja 2016
Kino Nowe Horyzonty


Przegląd filmów o tematyce rowerowej, ukazujący kulturę cyklistów w Polsce i na świecie. Ponadto zorganizowane zostaną: wystawy prezentujące historię kultury rowerowej, debaty poświęcone sytuacji społecznej rowerzystów i kulturze jazdy, otwarte warsztaty mechaniki rowerowej, przejazd przez miasto i wolne konkurencje sportowe na wrocławskim torze kolarskim.

Fundacja KATARYNKA i Kino Nowe Horyzonty zapraszają na cykliczne pokazy filmowe z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących pt: ADAPTER - Kino bez barier

KIEDY: Niedziela, 22.05.2016 r. godzina 16:00
GDZIE: Kino Nowe Horyzonty, K. Wielkiego 19 Wrocław
FILM: "Obce niebo" reż. Dariusza Gajewskiego (2015)
Bilety w cenie 6 zł/ osobę.

4–18 czerwca 2016
Kino Nowe Horyzonty


Konkurs jest szansą zarówno dla profesjonalistów i amatorów na sprawdzenie się w tak wymagającym zadaniu, jakim jest zrobienie filmu w 48 godzin. Twórcy biorą udział w warsztatach, piszą scenariusz, a następnie kręcą film (od 4 do 7 minut).

Fundacja KATARYNKA i Kino Nowe Horyzonty zapraszają na cykliczne pokazy filmowe z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących pt: ADAPTER - Kino bez barier

KIEDY: Niedziela, 12.06.2016 r. godzina 16:00

GDZIE: Kino Nowe Horyzonty, K. Wielkiego 19 Wrocław
FILM: „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” reż. J. Majewski (2015)
Bilety w cenie 6 zł i 0 zł/ osobę.

16–19 czerwca 2016
Kino Nowe Horyzonty, restauracje, przestrzeń miejska


Kulinaria to dla Basków ważny element tożsamości kulturowej, a ich gastronomia uchodzi za jedną z najlepszych na świecie. Ideą projektu jest zainicjowanie współpracy pomiędzy baskijskimi i polskimi szefami kuchni.

PROGRAM

W ramach festiwalu odbędzie się czwarta edycja wystawy Midnight Show w galerii Dizajn BWA Wrocław. Tym razem opuszczamy galerię Dizajn BWA Wrocław, która do tej pory była sceną Midnight Show i przenosimy akcję na II piętro kamienicy przy Ruskiej 46A/13. Tam odbędzie się seans bez puszczania filmów: udział bierze 99 twórców, występuje 99 prac, odcinków jest 9. Jedynie czas Midnight Show pozostaje niezmienny, kuratorzy wystawy: Katarzyna Roj, Stach Szabłowski i Michał Grzegorzek zapraszają dziewięć razy, za każdym razem o północy, każdej nocy przez godzinę.

21–31 lipca 2016
Kino Nowe Horyzonty, Kazimierza Wielkiego 19a-21,
Narodowe Forum Muzyki pl. Wolności 1


Festiwal filmów wykraczających poza granice konwencjonalnego kina. Spośród setek filmów pokazywanych co roku na światowych festiwalach do Wrocławia sprowadzamy te, które za sprawą swojej niezwykłej formy i siły ekspresji nie pozwalają o sobie zapomnieć.

Codziennie od 21 do 31 lipca w Klubie Festiwalowym w Arsenale odbywać się będą wyjątkowe koncerty i DJ-skie sety. Jedną z gwiazd line-up'u jest kalifornijskie post-punkowe eksperymentalne trio Xiu Xiu, które zinterpretuje na żywo muzykę do kultowego serialu Miasteczko Twin Peaks. Jednym z odkryć Arsenału 2016 z pewnością będzie inne amerykańskie trio - Ho99o9 i ich dynamiczny punkowo-noisowy show. Kolejny gość muzycznego programu Nowych Horyzontów to The Bug czyli Kevin Martin. Jeden z najbardziej znanych angielskich producentów wystąpi razem z Miss Red i Flowdanem.

Na Rynku klasyka i przeboje ostatniego roku

Bezpłatne pokazy na Rynku będą odbywały się codziennie o 22.00. W programie kilka najważniejszych filmów ostatniego roku m.in. Młodość Paolo Sorrentino, Córki Dancingu Agnieszki Smoczyńskiej, Skarb Corneliu Porumboiu, Widzę, widzę Veroniki Franz i Severina Fiali, czy Zupełnie Nowy TestamentJaco Van Dormaela.

Drugie ze ściśle wrocławskich wydarzeń Nowych Horyzontów to przegląd filmów i laureatów 2.wrocławskiej edycji międzynarodowego konkursu 48 Hour Film Project. To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego ekipy filmowe wymyślają i piszą scenariusz, a następnie kręcą i montują krótkometrażowe filmy (4-7 minut) w ciągu tytułowych 48 godzin.

W Międzynarodowym Konkursie Nowe Horyzonty pokazanych zostanie 10 autorskich, niekonwencjonalnych, poszukujących nowych form wyrazu filmów.

Kreacyjne filmy dokumentalne oraz docu-fiction o sztuce, muzyce, kulturze będą ubiegać się o laury w Międzynarodowym Konkursie Filmy o Sztuce. W tym roku znalazły się tu filmy pokazujące, jak sztuka zazębia sie z życiem, a współcześni artyści zamieniają w działania artystyczne wydarzenia z własnej codzienności.

Moretti, Delbono, Erice, Kino Basków, Trzecie Oko - przeglądy i retrospektywy

Dwóch z zaproszonych mistrzów kina europejskiego będzie miało na Nowych Horyzontach swoją rozszerzoną retrospektywę. Jednym z nich będzie włoski reżyser Nanni Moretti - zdobywca Złotej Palmy w Cannes, Europejskiej Nagrody Filmowej i wielu innych. Na jego rozpoznawalny styl składa się jedyna w swoim rodzaju mieszanka absurdalnego poczucia humoru, motywów autobiograficznych, zaangażowania politycznego i niechęci do establishmentu. Nowe Horyzonty przedstawią pełny przegląd dorobku tego urodzonego w 1953 roku filmowca - od filmów krótkich przez dokumenty po fabuły: wśród nich Dziennik intymny nagrodzony za reżyserię w Cannes, uhonorowany Złotą Palmą Pokój syna czy wymierzony w polityczny establishment Kajman.

W programie tegorocznego festiwalu będzie kontynuowany, stworzony w związku z Europejską Stolicą Kultury, cykl Mistrzowie Kina Europejskiego.

Uznani twórcy i laureaci festiwali

W sekcjach konkursowych prezentowane są filmy nowych, obiecujących twórców, natomiast w Panoramie, oraz sekcji Ale kino+ dzieła doceniane na prestiżowych festiwalach autorstwa uznanych reżyserów, mistrzów światowego kina.

21,23 lipca 2016
Narodowe Forum Muzyki 


Opera z librettem noblistki Elfriede Jelinek i muzyką jednej z czołowych współczesnych kompozytorek Olgi Neuwirth w oryginalny sposób przetwarza kultowy już film Davida Lyncha.

We współpracy z ESK 2016 odbędą się też filmowe wydarzenia mające za bohatera właśnie Wrocław. Pierwsze z nich to premierowy pokaz dokumentalnego portretu tego miasta Wrocław od świtu do zmierzchu, zrealizowanego w ramach warsztatów przez międzynarodowy zespół studentów szkół filmowych.

2131 lipca 2016
Narodowe Forum Muzyki 


Jedyne w Polsce pokazy spektaklu Matthew Barneya River of Fundament, najnowszego, a zarazem największego projektu tego multidyscyplinarnego artysty: trzyaktowa opera opowiedziana językiem filmu, zawierająca również elementy performance’u, rzeźby i rysunku.

19–28 sierpnia 2016
Zamek Topacz, Kino Nowe Horyzonty


Szkoła managerów filmowych oferująca warsztaty dla młodych ludzi z Europy Centralnej i Wschodniej, Azji Środkowej oraz republik kaukaskich.

6 września–11 grudnia 2016
Kino Nowe Horyzonty


Przegląd laureatów Europejskiej Nagrody Filmowej oraz pokazy filmów nominowanych w 2016 roku. Europejskie Nagrody Filmowe są najważniejszymi wyróżnieniami przyznawanymi na Starym Kontynencie, których ideą jest promocja kina europejskiego i europejskich twórców. To także podsumowanie mijającego roku w kinematografii europejskiej.

22 września 11 grudnia 2016
Kino Nowe Horyzonty, Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław


Wim Wenders, niemiecki reżyser, scenarzysta i producent filmowy oraz fotografik, realizujący filmy od czterech dekad, należy do najwybitniejszych twórców europejskiego kina. Jego dzieła nagradzane były najważniejszymi nagrodami. Od 2006 roku jest przewodniczącym Europejskiej Akademii Filmowej. W programie retrospektywy pokazanych zostanie około trzydziestu filmów.

17 - 25 września 2016
Kino Nowe Horyzonty


Ogólnopolski festiwal pokazujący piękne i wartościowe kino dla dzieci. Jest to spotkanie z unikatowymi w naszym kraju filmami nakręconymi specjalnie dla nich, opowiadającymi o dzieciach i świecie, który je otacza, szanującymi ich wrażliwość i inteligencję w sposób, który porusza i wyzwala wyobraźnię.

14 października – 14 listopada 2016
Kino Nowe Horyzonty


Przegląd brytyjskich filmowych adaptacji dzieł Szekspira, przygotowany przez British Council w 400. rocznicę śmierci dramaturga. Ekranizacje znanych i mniej znanych sztuk, różnorodne stylistycznie, od dużych produkcji z udziałem gwiazd, po filmy niezależne (od Hamleta L. Oliviera po The Angelic Conversation D. Jarmana). Wydarzenie towarzyszące Olimpiadzie Teatralnej.

6 września - 30 grudnia 2016
Kino Nowe Horyzonty,
Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław
Cena biletu - 10 zł

25–30 października 2016
Kino Nowe Horyzonty


Festiwal otworzy o godz. 19.00 polska premiera docenionego w Cannes Patersona Jima Jarmuscha (KNH 1). Na przekór dyktatowi konsumpcji i efekciarstwa buntownik amerykańskiego kina stworzył film będący pochwałą zwyczajności. Tytułowy bohater (Adam Driver), kochający mąż i kierowca miejskiego autobusu otoczony typowo jarmuschowskimi ekscentrykami, potrafi w codziennej rutynie odnaleźć czystej wody poezję, a jego postawa udziela się całej filmowej opowieści. Po seansie otwierającym festiwal zapraszamy widzów na kieliszek wina, a Patersona będzie można zobaczyć na AFF jeszcze 28 października.

25 listopada | 1 grudnia 2016
Na przełomie listopada i grudnia Kino Nowe Horyzonty zaprezentuje Tydzień Nowego Kina Argentyńskiego.

10 grudnia 2016
Narodowe Forum Muzyki


Europejska Nagroda Filmowa – najbardziej prestiżowe wyróżnienie przyznawane od 1988 roku europejskim filmom przez członków Europejskiej Akademii Filmowej. Co drugi rok nagrody są wręczane w Berlinie, w latach parzystych ceremonie wręczenia nagród odbywają się w dużych miastach europejskich. 29. gala odbędzie się we Wrocławiu.

To największy w Polsce multipleks prezentujący kino artystyczne – dzieła autorskie, eksperymentalne, jak również klasykę filmową i wartościowe filmy środka, otwarty 31 sierpnia 2012 roku. W programie znajdują się liczne projekty edukacji filmowej, transmisje oper, spektakli teatralnych i baletowych, przeglądy i festiwale, filmowe spotkania dla dzieci i seniorów, wystawy i koncerty. W kinie znajduje się również galeria plakatu oraz księgarnia z literaturą filmową i płytami DVD. W 2016 roku Kino Nowe Horyzonty będzie miejscem wielu wydarzeń z programu filmowego Europejskiej Stolicy Kultury.

Więcej informacji na: http://www.kinonh.pl/

21 lipca - 3 sierpnia 2016

Cykl przeglądów filmowych, który ukaże potencjał i różnorodność sztuki filmowej starego kontynentu. Projekcje filmów staną się z jednej strony pretekstem do spotkań twórców z widzami oraz punktem wyjścia dla dyskusji o Europie czasu głębokich przemian, a z drugiej ukażą potencjał europejskiego przemysłu filmowego. Program obejmuje dzieła filmowe, które ukształtowały historię europejskiego kina, nową falę lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych oraz ich kontynuatorów i kontestatorów. W cyklu „Kino Sąsiadów” zaprezentujemy kino litewskie, retrospektywę Wima Wendersa, czechosłowacką nową falę oraz kino ukraińskie. Całość zostanie ukształtowana w taki sposób, aby jak najpełniej przedstawić różnorodność kierunków rozwoju kina europejskiego, jego potęgę i znaczenie w konfrontacji z kinem światowym. Podsumowaniem projektu będą Mistrzowskie Lekcje Kina i konferencja poświęcona przeszłości, teraźniejszości i przyszłości kina europejskiego.

7 stycznia - 31 grudnia 2016
Kino Nowe Horyzonty


Projekt polegający na udostępnianiu filmów osobom niewidomym i niesłyszącym. Złożony będzie z kilku elementów elementów, począwszy od bezpłatnego portalu VOD dla osób niewidomych i niesłyszących – pierwszego na świecie kina w sieci stworzonego dla tego typu odbiorców. Do grudnia 2016 roku znajdzie się tutaj ponad 100 filmów z audiodeskrypcją oraz napisami dla niesłyszących.

 

Projekt nawiązuje do założeń edukacji historyczno-regionalnej, często pomijanej w podstawach programowych. Złożą się na niego pokazy filmów dokumentalnych o Wrocławiu zrealizowanych w latach 1945-2014, ukazujących skomplikowaną historię miasta i jego mieszkańców przez pryzmat ich wspomnień oraz filmów i fotografii z niemieckich, polskich i rosyjskich archiwów. Pokazom towarzyszyć będą prelekcje dotykające tematyki historii miasta i regionu tożsamości wrocławianina i Dolnoślązaka. Projekt ruszył w 2015 roku i będzie trwał do 2016 roku.

Więcej informacji na: http://kadrywroclawia.pl/

18-24 kwietnia 2016
Kino Nowe Horyzonty


Przegląd podsumowujący całoroczną pracę dzieci tworzących filmy animowane na zajęciach w ośrodkach kultury. W 2016 roku w przeglądzie po raz pierwszy wezmą udział także uczestnicy zagraniczni. Wybrane filmy zostaną wydane na DVD. Po zakończeniu przeglądu filmy będą prezentowane również w innych miastach.

Organizator: Europejska Fundacja Edukacji Filmowej
www.haloecho.pl
wstęp płatny

8-14 kwietnia 2016
Kino Nowe Horyzonty 


W programie znajdą się najnowsze produkcje, od hitów kasowych po kameralne kino artystyczne. Uczta dla kinomanów zakochanych w Hiszpanii, słońcu, podróżach i południowym stylu życia.

Organizator: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
www.kinonh.pl
wstęp płatny

22 września-11 grudnia 2016
Kino Nowe Horyzonty


Wim Wenders, niemiecki reżyser, scenarzysta i producent filmowy oraz fotografik, realizujący filmy od czterech dekad, należy do najwybitniejszych twórców europejskiego kina. Jego dzieła nagradzane były najważniejszymi nagrodami. Od 2006 roku jest przewodniczącym Europejskiej Akademii Filmowej. W programie retrospektywy pokazanych zostanie około trzydziestu filmów.

Organizator: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
www.kinonh.pl
wstęp płatny

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail