Festiwal Brunona Schulza na weekend

W sobotę ostatni dzień zapowiadanej wcześniej sesji poświęconej Stanisławowi Barańczakowi. Będziemy oklejać samochody magnesami z cytatami klasyków! Zapraszamy na parking Renomy na Literacki Pit Stop. Tym razem prawie wszystkie wydarzenia odbędą się w Ossolineum, więc po wysiłku z poprzedniego dnia będziecie mogli trochę odetchnąć. Niemniej startujemy już od południa.

Zaczniemy panelem „Nieświęty Cioran – melancholik i męczennik?” prowadzonym przez Łukasza Galuska. Emila Ciorana, klasyka XX-wiecznej melancholii, Rumuna piszącego po francusku, prześwietlać i analizować będą jego polscy tłumacze: Marek Bieńczyk i Ireneusz Kania wespół z francuskim cioranologiem i pisarzem (laureatem nagrody Gouncourtów za opowiadanie) Nicolasem Cavaillѐsem.

Następnie Wojciech Karpiński i Andrzej S. Kowalczyk rozmawiać będą o Henryku Krzeczkowskim – tłumaczu i eseiście, postaci legendarnej i wielce zasłużonej dla polskiego życia intelektualnego po roku 1956. Spotkanie poprowadzi Paweł Rodak.

A wieczorem nareszcie dowiemy się, kto zostanie tegorocznym laureatem Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus! Uroczystość wręczenia nagrody będzie miała miejsce w Teatrze Muzycznym Capitol. Tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu, zapewniamy, że poinformujemy o zwycięzcy bezzwłocznie, jak tylko Jury (w składzie: Mykoła Riabczuk, Stanisław Bereś, Piotr Kępiński, Tomasz Łubieński, Krzysztof Masłoń, Michał Nogaś, Justyna Sobolewska, Mirosław Spychalski) ogłosi werdykt! (wstęp za zaproszeniami)

A za tydzień w niedzielę, zapraszamy na szaloną podróż w magiczny świat Brunona Schulza gdzie nic nie jest takim jakim się wydaje. Manekiny, zapomniane podwórka, zwariowane sytuacje i nieustająca walka z czasem - tyle i jeszcze więcej proponujemy w ostatni dzień festiwalu. Na najlepszych czekają nagrody.
Aby wziąć udział w grze miejskiej, zgłaszajcie się na adres: wroclawskie.gry.miejskie@gmail.com

Więcej na: http://brunoschulz.dybook.pl/

Ossolineum