Zgłoś uwagę

Festiwal Brunona Schulza: piątek

W piątek w godzinach przedpołudniowych zapowiadana kontynuacja sesji poświęconej Stanisławowi Barańczakowi. Popołudnie będzie obfitować w wiele atrakcji. I lepiej włóżcie wygodne buty, bo będziecie musieli się trochę nabiegać.

W Ossolineum troje książkożerców – Justyna Sobolewska, Grzegorz Jankowicz oraz Ryszard Koziołek postarają się racjonalnie (lecz z domieszką koniecznej pasji) opowiedzieć, dlaczego czytanie jest do życia niezbędne.

Wydarzeniom festiwalowym otworzy tego dnia podwoje nasze biuro festiwalowe - w Księgarni Hiszpańskiej ELITE Tomasz Kunz porozmawia z Marcinem Świetlickim o jego nowej książce poetyckiej. 

Małgorzata Konieczna będzie miała swój wernisaż kolaży słownych w HART Hostel&Art.

Empik Renoma udostępni swoją księgarnię, żeby nas wszystkich mógł przeszyć dreszcz emocji związany ze spotkaniem siedmioru wspaniałych finalistów Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus: Maciej Hen, Anna Janko, Uładzimir Niaklajeu, Kristina Sabaliauskaitė, Alvydas Šlepikas, Cristian Teodorescu i Varujan Vosganian na dzień przed wręczeniem nagrody. Emocji na pewno nie zabraknie. Spotkanie poprowadzą Wojciech Bonowicz i Szymon Kloska. 

A wieczorem będzie się działo! Najpierw dwa nieoczywiste wcielenia współczesnej wrażliwości poetyckiej – Małgorzata Konieczna, która tworzy kolaże wycinków prasowych, w których przemyka liryka, oraz Grzegorz Uzdański, który jest autorem strony „Nowe wiersze sławnych poetów” spotkają się z nami w Klubie Proza. Gospodarzem będzie Tomasz Majeran.

Dzień zakończymy tradycyjnym już slamem poetyckim, w tym roku pod nazwą „Kociokwik”! W jury zasiądą Małgorzata Konieczna, Miłosz Biedrzycki i Grzegorz Uzdański. Wydarzenie poprowadzi Tomasz Majeran przy akompaniamencie Michała Wandzilaka. Zachęcamy, do wypróbowania swoich sił. Więcej informacji znajdziecie na wydarzeniu: T U T A J
 

http://brunoschulz.dybook.pl/

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

bruno schulz. festiwal

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail