Zgłoś uwagę

FESTIWAL DRAMATU – dzień pierwszy

W pierwszym dniu FESTIWALU DRAMATU we Wrocławskim Teatrze Współczesnym spotkały się ze sobą dwa teksty, które zaskakują i treścią, i niepowtarzalną formą językową. W SILESIA, SILENTIA Lidii Amejko [Wrocławski Teatr Współczesny, reż. Marek Fiedor] –  szycie jest metaforą życia.

Rozważania o dwoistości świata, nieodwracalności wyborów, o losach Wrocławia, miasta, które dla wielu stało się ojczyzną przez przypadek, toczą się przy pomocy pojęć krawieckich. To działa! MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST Doroty Masłowskiej [Teatr Narodowy w Bukareszcie, reż. Radu Afrim] – tekst o śmietniku historii i teraźniejszości, o próbach wydobycia się z sieci klisz i schematów,  które nas osaczają, o poczuciu braku, jako stanie ducha – zabrzmiał w obcym języku z podwójną siłą. Publiczność od początku gorąco reagowała [spektakl z polskimi i angielskimi napisami], ze śmiechem dając się wciągać w zabawy językowe, w absurdalne, brawurowo zagrane sytuacje. Finałowy monolog Małej Metalowej Dziewczynki o Polsce nastąpił nieoczekiwanie i wprawił widzów w osłupienie. Niemal natychmiast po zakończeniu spektaklu wybuchła owacja na stojąco.

MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST można obejrzeć również dzisiaj [2 grudnia] o godz. 17.00 na Dużej Scenie Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Po spektaklu – spotkanie z zespołem. Także dziś, o godz. 19.15 , na Scenie Ciśnień Teatru Muzycznego Capitol – WOJNY, KTÓRYCH NIE PRZEŻYŁAM Agnieszki Jakimiak i Weronik Szczawińskiej [reż. Weronika Szczawińska, Teatr Polski w Bydgoszczy]. Spektakle z napisami w jęz. angielskim.

PROGRAM FESTIWALU
→ www.strefykontaktu.pl/festiwal/

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

m_Silesia_1_fot_Bartek Warzecha (1) m_Miedzy nami dobrze jest_1

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail