Zgłoś uwagę

XXIV Międzynarodowy Festiwal Organowy NON SOLA SCRIPTA to jeden z najstarszych i najbardziej renomowanych przeglądów muzyki organowej w Polsce i Europie. Program festiwalu to muzyczna podróż przez kilka wieków w jednym z najpiękniejszych zakątków Wrocławia. Cykl koncertów rozpocznie się 2 lipca i przez całe lato, co niedzielę, gościć będzie w zabytkowym kościele Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim. Podczas pierwszego festiwalowego koncertu (2 lipca, godz. 19:00) usłyszymy efekty współpracy Winfrieda Böniga, organisty tytularnego Katedry św. Piotra i NMP w Kolonii, z utalentowanymi trębaczami młodego pokolenia z Wrocławia – grupą Wratislavia Trumpet Consort.

Bilety (15/20 złotych) dostępne będą w kasie Impartu, na www.impart.art.pl, na platformie www.eventim.pl, a także w stacjonarnych punktach sprzedaży (Empik, Media Markt i Saturn). Do kupienia będą też na godzinę przed każdym koncertem w kościele Św. Krzyża.

Podczas pierwszego koncertu festiwalu organowego Non Sola Scripta usłyszeliśmy piękny koncert Winfrieda Böniga – organisty tytularnego Katedry św. Piotra i Najświętszej Maryi Panny w Kolonii oraz pokaz umiejętności utalentowanych trębaczy młodego pokolenia z Wratislavia Trumpet Consort. W składzie: Igor Cecocho, Paweł Spychała, Seweryn Wróbel i Aleksander Zalewski.

Pierwszy sierpniowy koncert Non Sola Scripta już w najbliższą niedzielę. Tym razem w Kościele Św. Krzyża na organach zagra Leszek Gorecki oraz Ormianka Hasmik Sahakyan (sopran). Duet zaprezentuje niezwykłe połączenie organowych wariacji na temat Bacha, Haendla i Verdiego z sopranowym głosem o wyjątkowego ciemnej barwie i nieprzeciętnych górach. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

W najbliższą niedzielę odbędzie się drugi sierpniowy koncert w ramach Non Sola Scripta. Zagrają Jan van Mol i jego córka Sarah van Mol z Belgii  wielokrotnie nagradzany organista oraz doceniana w Europie sopranistka. Zaprezentują muzyczne efekty rodzinnej kooperacji. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Brak wydarzeń. Sprawdź wydarzenia na najbliższe dni.
Brak projektow. Sprawdź projekty na najbliższe dni.

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail