Zgłoś uwagę

Komediowy Międzynarodowy Festiwal WROCEK

6,9 września 2016
Stary Klasztor - Sala Gotycka
Wstęp płatny

Jedna z większych rozrywkowych imprez na Dolnym Śląsku gromadząca najlepszych artystów i komików z całej Polski. Ideą festiwalu jest promocja najciekawszych i najbardziej wartościowych artystycznie propozycji scenicznych związanych z szeroko rozumianą komedią i satyrą. W ramach festiwalu odbędą się konkurs Potyczek Kabaretowych oraz Stand-Upu. Propozycję dla amatorów kabaretu będzie miał także nurt OFF. Zaproszone gwiazdy wystąpią podczas gali wieńczącej festiwal.

Komediowy Międzynarodowy festiwal WROCEK, zwany na początku „Festiwalem Pozytywnej Kultury Studenckiej” to pomysł, który powstał w środowisku akademickim Politechniki Wrocławskiej. Słów kilka dla ciekawskich kronikarzy…

W czasach mniej nam odległych w grupie młodych twórców zakiełkowała idea wskrzeszenia kultury kabaretowej we Wrocławiu. Zmaterializowała się w postaci pierwszego festiwalu w 2003 r. Świetne przyjęcie wśród publiczności i środowiska zaowocowało kolejnymi edycjami. Od 2004 r. integralną częścią WROCKA staje się „Festiwal Piosenki Debilnej” - wydarzenie, które zostało zainicjowane przez artystyczne środowisko studenckie dzisiejszego Uniwersytetu Przyrodniczego, tradycja wrocławska sięgająca lat 80-tych.

Kolejny rok to „umiędzynarodowienie” festiwalu – udany pomysł zaproszenia kabaretów z zagranicy. WROCEK stał się jedynym tego typu wydarzeniem w kraju i jednym z nielicznych w Europie! Potwierdziło się, że tym co może łączyć jest poczucie humoru. W grudniu 2006 r. WROCEK wraz z laureatami festiwalu gościł w Londynie.

Ostatnia edycja festiwalu miała miejsce w 2013 roku. Przez środowisko i publiczność przyjęta była z entuzjazmem, przy czym zwrócić należy uwagę na fakt, iż oczekiwania i apetyty rozbudzone przez minione lata były niemałe. Czas śmiać historię dalej…

Organizator: Fundacja PROTOTYP im. Leonardo da Vinci

www.festiwalwrocek.pl


SOCIAL MEDIA:
FACEBOOK

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

festiwal wrocek logo festiwal wrocek (3) Festiwal Wrocek Odcinek 4 - Po prostu życie (2) Festiwal Wrocek Odcinek 4 - Po prostu życie (3) Festiwal Wrocek Odcinek 4 - Po prostu życie Festiwal Wrocek Odcinek 5 - Wszystko zostaje w rodzinie (3) Festiwal Wrocek Odcinek 5 - Wszystko zostaje w rodzinie festiwal wrocek odcinek 6 (3) festiwal wrocek odcinek 6 Festiwal Wrocek Odcinek 7 - Tak to w życiu bywa (2) Festiwal Wrocek Odcinek 7 - Tak to w życiu bywa festiwal wrocek scena na klatce festiwal wrocek festiwal wrocek (2)

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail