Zgłoś uwagę

Film podsumowujący projekt "Ścieżki tekstu" w KNH

W najbliższy wtorek w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się bezpłatny pokaz filmu „Ścieżki tekstu”, podsumowanie projektu poświęconego twórczości Stanisława Dróżdża, a także przedstawienie planów Fundacji Art Transparent na rok 2017!

Co będzie można zobaczyć?
Video-artową realizację inspirowaną twórczością Stanisława Dróżdża z udziałem Chóru Komentujących Wrocławian i z muzyką Tomka Leszczyńskiego - kompozytora i aktora teatru Muzycznego Capitol. Autorami filmu są Agata, Piotr i Bartek Bartos. Film wyprodukowało studio Manifiesta.

„Stanisław Dróżdż. Ścieżki tekstu” to projekt realizowany przez Fundację Art Transparent od września do grudnia 2016 roku w ramach programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016. Jego autorką jest Małgorzata Dwidek. Celem tego szeroko zakrojonego przedsięwzięcia było przede wszystkim przybliżenie mieszkańcom Wrocławia twórczości wybitnego artysty, twórcy poezji konkretnej – Stanisława Dróżdża.

Projekt ten był wyjątkowo rozbudowany formalnie. Pierwszą część stanowiło wykonanie serii murali na ścianach dwóch kamienic usytuowanych w centrum miasta (ulice Legnicka 68-70 i Hubska 35). Druga część projektu to rekonstrukcja instalacji artystycznej, zrealizowanej na podstawie szkicu Barbary Kozłowskiej, która w 1970 roku zinterpretowała wiersz Dróżdża Samotność, nadając tej pracy trzeci wymiar. Instalacja stanęła w Parku Popowickim.

Trzecim elementem wydarzenia była publikacja pochodzącego z 1969 roku i dotychczas niewydanego debiutanckiego tomu poetyckiego Stanisława Dróżdża zatytułowanego POZASŁOWNE ŚRÓDSŁÓW MIĘDZYSŁOWIA. W ramach projektu powstała także mapa-przewodnik po historycznych i współczesnych miejscach Wrocławia związanych z nurtem konkretystycznym i twórczością Stanisława Dróżdża. Ponadto, we wrocławskich poprowadzone zostały lekcje przybliżające uczniom działalność wrocławskiego artysty.

Fundację Sztuki Współczesnej Art Transparent tworzy grupa specjalistów wielu dziedzin: artystów i wykładowców związanych z wrocławską ASP, specjalistów w obszarze nauk społecznych. Fundacja realizuje swoje cele, związane ze współczesną sztuką i tematyką społeczną, poprzez projekty lokalne i ogólnopolskie oraz oddolne inicjatywy i próby konsolidacji artystycznego i intelektualnego środowiska wokół bieżących problemów społeczno-artystycznych.

Od 2005 roku Art Transparent organizuje Przegląd Sztuki SURVIVAL (www.survival.art.pl), a od 2007 prowadzi galerię sztuki współczesnej w dawnej pracowni profesora Eugeniusza Gepperta i Hanny Krzetuskiej – Mieszkanie Gepperta. Ponadto Fundacja prowadzi działalność wydawniczą
i edukacyjną.

31.01.2017 (wtorek), godz. 17:00
Miejsce: Kino Nowe Horyzonty, sala nr 6
Wstęp wolny, do wyczerpania miejsc
Więcej informacji: www.arttransparent.org

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

ścieżki tekstu

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail