Zgłoś uwagę

Finał 7. sezonu Polish Cinema for Beginners

Już w ten czwartek (1 grudnia, godz. 19:00) w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się finałowy pokaz 7. sezonu Polish Cinema for Beginners. Filmem zamknięcia edycji opowiadającej o młodości w Polsce będzie "Hardkor Disko" Krzysztofa Skoniecznego. Wrocławski pokaz odwiedzi też odtwórczyni jednej z głównych ról w filmie - Jaśmina Polak.

Jak to jest być młodym po polsku?
Siódma edycja, odbywająca się pod hasłem "POLISH YOUTH", przemierzyła drogę od wkroczenia hipisowskiej kultury do komunistycznej Polski w „Polowaniu na muchy” Andrzeja Wajdy (1969) przez dylematy studentów lata 70. u Krzysztofa Zanussiego w „Iluminacji” (1973), po młodość współczesną: trójkąt miłosny w „Płynących wieżowcach” Tomasza Wasilewskiego (2013). Cofnęliśmy się również do czasów II wojny światowej, by w superwidowisku Jana Komasy „Miasto 44” zobaczyć polską młodzież w ogniu wojny. Całość, jak zawsze, odbywa się w języku angielskim, aby wszyscy mieszkańcy Wrocławia – bez względu na to skąd pochodzą - mogli poznać polskie filmy, a poprzez nie polską kulturę, obyczajowość, historię.

 

Na zakończenie sezonu przygotujcie się na totalną destrukcję serwowaną przez Krzysztofa Skoniecznego w "Hardkor Disko" (2014). Tajemniczy Marcin przyjeżdża do Warszawy i nawiedza dom, w którym nastoletnia Ola mieszka z zamożnymi rodzicami. Nawiązuje dwuznaczną relację z każdym z członków rodziny i oddaje się mocnemu życiu pełnemu seksu i używek. Kim jest? Co go sprowadziło? Do czego dąży? Głośny debiut Krzysztofa Skoniecznego wyróżniają stylowe zdjęcia, świetna ścieżka dźwiękowa oraz magnetyczni Jaśmina Polak i Marcin Kowalczyk w rolach głównych. Nieoczywista konstrukcja filmu i jego brutalny, anarchistyczny wydźwięk spolaryzował publiczność, sprawiając, że "Hardkor Disko" stał się jednym z najchętniej dyskutowanych filmów 2014 roku. Jaśmina Polak - filmowa Ola - odwiedzi wrocławski pokaz filmu i opowie publiczności o kulisach pracy nad filmem.

Więcej informacji: T U T A J

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Hardkor Disko PCFB_Hardkor Disko (3) PCFB_Hardkor Disko

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail