Zgłoś uwagę

FLOW: finałowe multiwidowisko o Wrocławiu w czterech aktach

O godzinie 22.00 w przestrzeni pomiędzy Wyspą Piaskową a Mostem Pokoju rozbrzmi podzielona na cztery części „Kantata Flow”, czyli ostatnie 60 lat historii Wrocławia zamknięte w muzyczno-świetlnej pigułce. Czterech międzynarodowych kompozytorów stworzyło niezwykły utwór, który zostanie wykonany przez 300-osobową orkiestrę złożoną z muzyków i chórzystów z Polski, Niemiec, Czech oraz Izraela. 

Wstęp na sobotnie multiwidowisko jest bezpłatny! 

wydarzenie na FB​

transmisja ON-LINE   

Wrocław w czterech aktach
Część Pierwsza „Dekady Budowania i Tańca” (Udi Perlman – Izrael). Muzyczna interpretacja lat 20-tych i początku 30-tych w Breslau. Był to okres rozkwitu miasta, przyniósł wiele ciekawych rozwiązań architektonicznych, na które z zazdrością spoglądał cały świat. Miasto rozwijało się nie tylko architektonicznie, ale też kulturalnie – to tutaj żyli i tworzyli wybitni choreografowie tańca – Kurto Joose, Mary Wingman oraz Rudolf Labana. Dobra passa miasta została brutalnie przerwana w latach 40-tych XX wieku.

Część Druga„Zniszczenie” (Amir Shpilman – Niemcy). W lutym 1945 roku rozpoczęło się krwawe oblężenie miasta. Mieszkańcy bronili się przed Armią Czerwoną dłużej niż trwała II Wojna Światowa – Festung Breslau poddał się jako ostatnia niemiecka metropolia. W wyniku walk ponad 80% miasta zostało doszczętnie zniszczone, w tym historyczna część, Ostrów Tumski. Breslauerzy siłą zostali zmuszeni do opuszczenia swojego domu. Na ich miejsce przybyli przesiedleńcy – mieszkańcy Kresów Wschodnich. Na krótki moment miasto stało się ziemią niczyją.

Część Trzecia „Cisza i Ponowne Przebudzenie”  (Jiri Kabat- Czechy). Dzięki jednej decyzji Breslau stał się ponownie polskim Wrocławiem. Powojenne lata to okres mozolnego odbudowywania miasta ze zgliszczy przez jego nowych mieszkańców. Był to okres wyciszenia i spokoju, a jednocześnie czas ograniczeń wynikających z trwającej zimnej wojny i reżimu komunistycznego.

Część Czwarta – „Odbudowa, Powódź, Odbudowa” (Adam Porębski – Polska). W latach 90-tych Wrocław znów mógł „odetchnąć pełną piersią”, jednak rozkwit i odbudowa (na wieże Katedry po 50 latach powróciły ikoniczne hełmy) po raz kolejny zostały wstrzymane. Tym razem miasto musiało zmierzyć się z niszczącą siłą największej w historii powodzi. Letnia katastrofa sprawiła jednak, że mieszkańcy poczuli niezwykłą więź, nie tylko z sobą, ale też z miastem. To właśnie ten moment spowodował, że z dumą mogliśmy powiedzieć o sobie – jesteśmy wrocławianami! I zacząć odbudowę ponownie, patrząc z nadzieją w przyszłość.

FLOW na FB ⇒​ T U T A J

Gdzie i jak oglądać FLOW

 • Bulwar Dunikowskiego, wejście od godz. 20:15.
 • Most Pokoju, wejście od 20:00 (od godz. 20:00 do północy Most Pokoju wyłączony będzie z ruchu kołowego i tramwajowego).
 • Na czterech ekranach w centrum miasta: Bulwar Kaczyńskich, Wyspa Piasek, Plac Nowy Targ oraz Wzgórze Polskie naprzeciw Panoramy Racławickiej.
 • Poprzez streaming: streaming online na żywo dostępny będzie na youtube.com na kanale Wrocław 2016 


Informacje praktyczne

 • Każdej z muzycznych części towarzyszyć będzie widowisko świetlono – pirotechniczne. 
 • Spektakl rozpocznie się o godzinie 22:00 i potrwa ok. 60 minut.
 • Wzdłuż brzegów Odry przygotowane zostały miejsca siedzące. Liczba miejsc ograniczona.
 • Podczas spektaklu widzowie mogą liczyć na komentarz lektora w języku polskim i angielskim.
 • Zapraszamy do skorzystania z formularza online, umożliwiającego podzielenie się emocjami związanymi z symfonią Kantata Flow – link do strony w formie kodu QR znajduje się na mapkach FLOW dostępnych w całym mieście.


Multiwidowisko FLOW w liczbach

 • W multiwidowisko FLOW zaangażowanych jest 45 jednostek pływających, w tym 4 duże statki, 21 pływających i 20 zacumowanych żaglówek; statki symbolizują ruchy migracyjne przesiedleńców i uchodźców
 • Na potrzeby wydarzenia na lądzie znajduje się aż 500 000 kg sprzętu technicznego.
 • Nad widowiskiem pracuje 600 osób, w tym m.in. 50 więźniów.
 • Scena FLOW to aż 300 osób. To także 4 kompozytorów, 4 orkiestry, 4 kraje (Izrael, Czechy, Niemcy, Polska)
 • Widownia spektaklu rozciąga się na ponad kilometr, dlatego zainstalowany został specjalny system opóźniający dźwięk, dzięki czemu w każdym miejscu spektakl słyszany będzie doskonale.

  Zapraszamy do skorzystania z formularza online, umożliwiającego podzielenie się emocjami związanymi z symfonią Kantata Flow – link do strony w formie kodu QR znajduje się na mapkach FLOW dostępnych w całym mieście oraz m.in. T U T A J.

 

O popołudniowych wydarzeniach w ramach FLOW można przeczytać, m.in. T U T A J

 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

FLOW 001_2016_06_09_Flow_Próba_Orkiestra_0392_fot_Filip_Basara 002_2016_06_09_Flow_Próba_Orkiestra_0427_fot_Filip_Basara 004_2016_06_09_Flow_Próba_Orkiestra_0439_fot_Filip_Basara 006_2016_06_09_Flow_Próba_Orkiestra_0481_fot_Filip_Basara 012_2016_06_09_Flow_Próba_Orkiestra_0650_fot_Filip_Basara 016_2016_06_09_Flow_Próba_Orkiestra_0554_fot_Filip_Basara DANSNEST_fot. Grzegorz Rajter (4) DANSNEST_fot. Grzegorz Rajter (11) DANSNEST_fot. Grzegorz Rajter (15) DANSNEST_fot. Grzegorz Rajter (13)

Pliki do pobrania

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail