Zgłoś uwagę

FLOW: happeningi, warsztaty, performance. Ostatnie próby

Trwają ostatnie próby do FLOW, czyli międzynarodowego wydarzeniem kulturalnego, odbywającego się w centrum Wrocławia i wokół Odry. Setki artystów, reprezentujących przeróżne dziedziny sztuki, od miesięcy przygotowuje się, by w sobotę (11 czerwca) zachwycić wrocławian.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z prób i garść informacji na temat porannych i popołudniowych wydarzeń w ramach FLOW (⇒ wydarzenie na FB). 

Przypominamy, że udział we wszystkich wydarzeniach FLOW jest bezpłatny! A już w piątek o godz. 21:30 odbędzie się otwarta próba do finału FLOW, czyli multiwidowiska o Wrocławiu w czterech aktach. Zapraszamy! 

Flow odbędzie się w Czterech strefach, każda zaledwie kilkadziesiąt metrów od  Odry, które będą gościć wydarzenia dla dzieci i dorosłych trwające przez cały dzień, który zakończy multiwidowisko o godz. 22.

Flow Mapa wydarzenia  

Strefa Historii Ciała: Wyspa Piasek
Występy trzech spośród najlepszych współczesnych grup tanecznych z Izraela.

Godz. 11:00 oraz 17:00 -  Nadine Bommer Dance Company
Międzynarodowe widowisko pełne wrażeń i zabawne „Invisi’BALL zamienia teatr w zaskakujące i multikulturowe boisko do piłki nożnej”

Godz. 12:30 oraz 15:30 - Batsheva – the Young Ensemble
Kamuyot przełamuje tradycyjne bariery pomiędzy aktorami a widownią, czyniąc członków widowni integralnym elementem wspólnego wydarzenia. Zespół 15 tancerzy kreuje przyjazną i magiczną przestrzeń z akcentami eklektycznych dźwięków japońskiego popu, reggae i archiwalnych czołówek telewizyjnych, zamieniając pojęcie performensu w uroczyste doświadczenie zarówno publiczności, jak i wykonawców.

Godz. 14:00 oraz 18: 30 - MASH – Dom Tańca Machol Shalem we współpracy z Teatrem Tańca Zawirowania
Każda wojna jest inna, ale wszystkie wojny są takie same. Wszyscy ludzie są tacy sami, ale każdy człowiek jest inny. Wszystkie potrzeby są takie same.

"HA-E" (Wyspa) jest dziełem tanecznym i teatralnym, które rozprawia się z naszymi podstawowymi potrzebami jako ludzi szukających miłości i porozumienia w surowym i nieprzyjaznym świecie. 

Wyspa Bielarska – warsztaty z fundacją OnWater.pl
Warsztaty potrwają od 11:00 do 19:00
Mała Szkutnia
„Kiedyś, gdy byłem mały, łódki z kory strugałem, gdzie dziś są? Czy odnajdę je? Zgubione marzenia…” Dla osób odwiedzających Wyspę Bielarską fundacja OnWater.pl przygotowała pełną atrakcji Małą Szkutnię. Wszyscy chętni, dzieci i dorośli, będą mogli – korzystając z kory, sznurków i płótna – spełnić swoje marzenia o własnoręcznym zrobieniu łódki i zwodowaniu jej na Odrę. 

Historyczne pocztówki z Wrocławia
Kolejną atrakcją na Wyspie Bielarskiej będzie stoisko z możliwością wykonania swojej autorskiej pocztówki z wykorzystaniem kolekcji starych, archiwalnych widokówek ze zbiorów fundacji OnWater.pl. Dzięki temu KAŻDY,  młodzi wrocławianie (i nie tylko) będą mogli zobaczyć, jak wyglądał w dawnych latach Wrocław i okolice Odry. Dodatkową atrakcją będzie możliwość wypisania pocztówki i wysłania jej w świat wraz ze wspomnieniami z Wrocławia – Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Pływająca Łódź Pamięci
Wstęp wolny, otwarte w godzinach: 11:00 do 20:00.
Projekt bazujący na obrazie i słowie mówionym opowiada historię dolnośląskich polskich Żydów. Na Barce Tumskiej, zacumowanej przy Wyspie Młyńskiej, widownia zaproszona jest wsłuchania się w głosy tych, którzy  przeżyli wojnę i zrozumienia czym jest przeznaczenie jak również piękno ich życia. Językami Pływającej Łodzi Pamięci są polski, angielski, yiddish z poskimi i angielskimi podpisami.

Strefa Szeptów:  „Pewna Historia” –  od Placu Nowy Targ do Parku Słowackiego
Obszar tej strefy rozciąga się od Placu Nowy Targ przez Halę Targową, bloki w okolicach ulicy Frycza Modrzewskiego, plac przy Akademii Sztuk Pięknych, ulicę Purkyniego pomiędzy Hotelem Radisson a Muzeum Narodowym, plac przed Panoramą Racławicką aż do Parku Słowackiego.

“Pewna Historia” (poprowadzona i wyreżyserowana przez Piotra Łukaszczyka i Kamila Przybosia) to aż trzy różne aktywności w jednym: performens uliczny “Pewna Historia” w formie pieszego szlaku, na którym różne przestrzenie miejskie służą odkrywaniu nieznanych historii rodzin z Dolnego Śląska XX wieku, efekt międzynarodowej tanecznej współpracy – grupy Dansnest z Holandii oraz polskich tancerzy oraz seria warsztatów w Parku Słowackiego prowadzonych przez młodych artystów ze wszystkich krajów Europy.

“Pewna Historia”
Rozpoczynając się na pl. Nowy Targ i przechodząc przez miejscowe charakterystyczne punkty, widownia performenesu zostanie zabrana na krótki, intensywny spacer przez cztery dekady XX wieku  - doświadczenia rodzin Wrocławia i Dolnego Śląska. Niezwykle ważnym elementem zdarzenia jest zaproszenie widowni do podzielenia się swoimi historiami rodzinnymi w tym magicznym dniu. Zebrane historie rodzinne będą bazą dla NIEBA – Ceremonii Zamknięcia Europejskiej Stolicy Kultury w grudniu 2016.

Zaraz po zakończeniu pierwszej części performensu odbędzie się spektakl taneczny holenderskiej grupy Dansnest z Bredy, która pracowała z tancerzami z Wrocławia, aby przygotować pokaz specjalnie na tę okazję.

Następnie zapraszamy do udziału w otwartych, plenerowych warsztatach KULTURA I NATURA prowadzonych przez młodych artystów z całej Europy! Jest to część projektu Wolontariat na dużą skalę "Wioska Kultur Europejskich" realizowany ze Fundacją na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych ze Stacji Wolimierz.

Warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych – praca nad wyobraźnią, koncentracją, pamięcią, świadomością ciała, oddechem, ruchem scenicznym.

Warsztaty śpiewu są przeznaczone dla osób, które lubią śpiewać (lub chcą zacząć śpiewać), lubią poznawać nowe pieśni w innych językach, chciałyby rozwinąć swoje umiejętności głosowe i doświadczyć przyjemności śpiewu wspólnotowego.

Warsztaty cyrkowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych obejmują naukę podstaw żonglerki, ekwilibrystyki oraz zabawy ruchowe.

Warsztaty taneczne integracyjne różnych narodów – tańce w kręgu, tańce liniowe, tańce współczesne.

10:30

pl. Nowy Targ „Pewna Historia” – pokaz I

(kończy się przy Panoramie Racławickiej o 12.20)

11:00 - 11:30

Performens zespołu Dansnest – plac przed Panoramą Racławicką

13:00 - 13:30

Performens zespołu Dansnest – plac przed Panoramą Racławicką

14:00 - 15:30

4 warsztaty (taniec, śpiew, teatr, cyrk) (Park Słowackiego)

15:00

pl. Nowy Targ „Pewna Historia” – pokaz II

(kończy się przy Panoramie Racławickiej o 16.50)

15:00 - 15:30

Performens zespołu Dansnest – plac przed Panoramą Racławicką

17:00 - 17:30

Performens zespołu Dansnest – plac przed Panoramą Racławicką

18:00 - 19:30

4 warsztaty (taniec, śpiew, teatr, cyrk) (Park Słowackiego)

19:00 - 19:30

Performens zespołu Dansnest – plac przed Panoramą Racławicką

 

Strefa Smaków: Ogród Botaniczny 
Ogród Botaniczny jest miejscem “Marmolady”! – polsko – niemieckiego projektu, skupiającego się wokół dżemu. Teatr der Jungen Welt z Lipska wraz z Wrocławiem przygotowali projekt “Marmolada” -  teatr, muzyka i opowiadanie historii, które skupiają się na pamięci smaku – wspomnieniach z domu, dżemach przygotowywanych przez nasze babcie na bazie przechowywanych przez nie przez lata przepisów! Przepisów i wspomnień z Polski i Niemiec. Przyjdźcie i zakosztujcie tych historii, posłuchajcie koncertu i weźcie udział w pysznym marmoladowym pikniku i podzielcie się swoimi opowieściami. Wydarzenie dla rodzin i miłośników smaków, które wywołują wspomnienia.

Wejście na wydarzenie odbywać się będzie w odstępach półtora godzinnych. Punktem kulminacyjnym będzie każdorazowo koncert grupy Atonor.

Teatr der Jungen Welt z Lipska otwarty jest dla wszystkich. Dzieci, młodzież, dorośli i rodziny – wszyscy mogą przyjść do miejskiego teatru w Lipsku. W ostatnich latach do domu, który był w Niemczech pierwszym profesjonalnym teatrem dla dzieci i młodzieży, założonym w 1946 roku, został określony mianem  jednego z najbardziej renomowanych niemieckojęzycznych teatrów dzieci i młodzieży. Znany jest również z wielu występów gościnnych i zaproszeń na festiwale w Niemczech i na całym świecie.  Jürgen Zieliński, dyrektor artystyczny teatru,  pracował przy kilku produkcjach dla  Instytutu Goethego i jest jednym z wiodących dyrektorów artystycznych teatru dzieci i młodzieży.

Nieprzewidywalne - niezapomniane - szalone, zabawne i zaskakujące: Przedmioty codziennego użytku wyrwane  z ich pierwotnej funkcji w stronę nowych dźwięków. Zespół Atonor idzie swoją własną drogą przez świat surrealistycznych przedmiotów. Korzystając z różnych obiektów elektro-akustycznych,  niemiecki artysta Erwina Stache wraz grupą Atonor tworzy utwory, które stanowią mieszankę eksperymentu, performance, teatru i rytmu. Zwykle publiczność nie wie, czy chce być bardziej zdumiona performense czy samymi obiektami.

Grupa Atonor: Antonia Sachse, Constantin Suppee, Maximilian Hensel, Ferdinand Störel, Benjamin Stache
Obiekty muzyczne: Erwin Stache

Godziny rozpoczęcia spektakli: 11:00; 12:30;  14:00; 15:30; 17:00; 18:30.

Strefa Granic: Plac Uniwersytecki
Przestrzeń Placu Uniwersyteckiego poświęcona będzie historiom mieszkających w Polsce Ukraińców. Wokół przygotowanych specjalnie na tę okazję instalacji, wokół których widownia będzie mogła swobodnie się poruszać, odbywać się będzie kilkanaście performensów opracowanych i wykonanych przez osoby pochodzenia Ukraińskiego. Będziemy mogli posłuchać indywidualnych historii ujętych w niezwykłą formę, zajrzeć do niewielkich domów (na chwilę znajdziemy się w pełnej wspomnień ukraińskiej rzeczywistości!).  Wydarzenie pod kierownictwem i reżyserią Zofii Dowjat.

Godziny rozpoczęcia udramatyzowanych happeningów: 11:00; 13:00; 15:00; 17:00.

Puk, puk… kto tam?

Czy kiedykolwiek zdarzyło Wam się zajrzeć do szafy i odkryć rodzinny sekret albo skarb? A może nieopowiedzianą historię? Co zostawilibyście w szafie do okrycia dla następnych pokoleń? Wiadomość? Zdjęcie?

21szaf.
21 szans, by zostawić wiadomość dla potomnych.

11 czerwca, jeden z elementów Flow - 21 szaf na ulicach wokół centrum Wrocławia. Będą one łączyć cztery strefy performensu Flow wokół Odry. 
Znajdź szafę, zajrzyj do środka, pozostaw wspomnienie i przyłącz się do wspólnej zabawy.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Dansnest_próba DANSNEST_fot. Grzegorz Rajter (3) DANSNEST_fot. Grzegorz Rajter (2) DANSNEST_fot. Grzegorz Rajter (4) DANSNEST_fot. Grzegorz Rajter (5) DANSNEST_fot. Grzegorz Rajter (6) DANSNEST_fot. Grzegorz Rajter (7) DANSNEST_fot. Grzegorz Rajter (8) DANSNEST_fot. Grzegorz Rajter (9) DANSNEST_fot. Grzegorz Rajter (10) DANSNEST_fot. Grzegorz Rajter (11) DANSNEST_fot. Grzegorz Rajter (12) DANSNEST_fot. Grzegorz Rajter (13) DANSNEST_fot. Grzegorz Rajter (14) DANSNEST_fot. Grzegorz Rajter (15) DANSNEST_fot. Grzegorz Rajter (1) 003_2016_06_09_Flow_Próba_Orkiestra_0404_fot_Filip_Basara 004_2016_06_09_Flow_Próba_Orkiestra_0439_fot_Filip_Basara 005_2016_06_09_Flow_Próba_Orkiestra_0471-Edit_fot_Filip_Basara 006_2016_06_09_Flow_Próba_Orkiestra_0481_fot_Filip_Basara 007_2016_06_09_Flow_Próba_Orkiestra_0495_fot_Filip_Basara 008_2016_06_09_Flow_Próba_Orkiestra_0511_fot_Filip_Basara 009_2016_06_09_Flow_Próba_Orkiestra_0521_fot_Filip_Basara 010_2016_06_09_Flow_Próba_Orkiestra_0533_fot_Filip_Basara 011_2016_06_09_Flow_Próba_Orkiestra_0458_fot_Filip_Basara 012_2016_06_09_Flow_Próba_Orkiestra_0650_fot_Filip_Basara 013_2016_06_09_Flow_Próba_Orkiestra_0539_fot_Filip_Basara 014_2016_06_09_Flow_Próba_Orkiestra_0538_fot_Filip_Basara 015_2016_06_09_Flow_Próba_Orkiestra_0548_fot_Filip_Basara 016_2016_06_09_Flow_Próba_Orkiestra_0554_fot_Filip_Basara 017_2016_06_09_Flow_Próba_Orkiestra_0565_fot_Filip_Basara 018_2016_06_09_Flow_Próba_Orkiestra_0579_fot_Filip_Basara 019_2016_06_09_Flow_Próba_Orkiestra_0574_fot_Filip_Basara 020_2016_06_09_Flow_Próba_Orkiestra_0608_fot_Filip_Basara 001_2016_06_09_Flow_Próba_Orkiestra_0392_fot_Filip_Basara 002_2016_06_09_Flow_Próba_Orkiestra_0427_fot_Filip_Basara

Pliki do pobrania

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail