Zgłoś uwagę

Flow

11 czerwca 2016
Wstęp wolny

Flow jest wydarzeniem ukazującym historię budowy, zniszczenia i odbudowy miasta w XX wieku. Punktem centralnym projektu będzie rzeka Odra, płynny kręgosłup miasta, który przepływa przez jego historię, czasem w sposób przyjazny, innym razem ze złością. Odra i okoliczne parki, budynki i mosty znajdą się w centrum wielu wydarzeń performatywnych opowiadających historie XX-wiecznego Breslau/Wrocławia.

Działania te będą oparte o twórcze refleksje lokalnych i europejskich artystów, refleksje poruszające tematy diaspory, migracji i imigracji.

W ciągu dnia wzdłuż brzegów Odry, w parkach, ogrodach i na mostach pomiędzy Ostrowem Tumskim, Biblioteką Uniwersytecką a budynkami Uniwersytetu Wrocławskiego odbędą się performance i happeningi, spektakle teatrów z zagranicy i spotkania kulturalne. 

Scenografią największego, wieczornego widowiska Flow będzie Odra i Ostrów Tumski. Publiczność zgromadzona na brzegach rzeki, mostach i w budynkach wysłucha koncertu orkiestry symfonicznej i wielkiego chóru mieszanego – formacji stworzonych specjalnie na tę okazję,  złożonych z młodych muzyków z Czech, Izraela, Niemiec i Polski. 

Widowisko to ma pokazać, jak miasto postrzega siebie, swoją przeszłość, przyszłość i zmieniającą się tożsamość w drugiej dekadzie XXI wieku.

Flow – Część Poranna
Na kilku plenerowych scenach wokół Odry i w centrum miasta odbędą się występy dla zróżnicowanej publiczności. Taniec współczesny, muzyka, teatr i performance stworzone i wykonane przez artystów z Polski i tych związanych z diasporami miasta: z Niemiec, Izraela, Czech, Ukrainy i nie tylko. Łącznikiem między scenami stanie się sieć  „kulturalnych mostów”, umożliwiających publiczności przemieszczanie się między nimi. Za siecią diaspor kryje się również metafora i historia miast: Lwowa/LvivaWrocławia/Breslau, Tel Avivu i Nowego Jorku i bardzo wielu miast niemieckich, połączonych doświadczeniem masowego ruchu ludności w czasie przesiedleń w połowie lat 40.
Będzie to święto dla wszystkich, którzy zechcą twórczo spędzić czas w przestrzeni miasta u progu lata. 

Flow II – Część Wieczorna
Głównym elementem wieczornego wydarzenia zorganizowanego w przestrzeni między Wyspą Piaskową a Mostem Pokoju będzie niezwykły spektakl dla szerokiej widowni. Za kulisami tego spektakularnego wydarzenia kryje się cichy, precyzyjny i intymny proces. Punktem wyjścia do pracy pięciu kompozytorów był scenariusz stworzony przez Chrisa Baldwina (reżysera), wspieranego przez Alana Urbanka (dyrektora muzycznego), dotykający historii miasta w XX wieku. Proces trwający od dwunastu miesięcy rozpoczął kompozytor Paweł Romańczuk, tworząc muzyczne zasady gry – kilka taktów na początek i koniec każdej części, a czterech młodych utalentowanych kompozytorów rozwinęło myśli muzyczne tworząc poszczególne części kantaty.

WIĘCEJ INFORMACJI: T U T A J

       
       
       
       
       
       
       

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

FLOW

Tagi

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail