Zgłoś uwagę

"Fukushima tree" w 5. rocznicę tragicznego tsunami

Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI ma przyjemność zaprosić na przedstawienie i koncert "Fukushima tree" upamiętniające tsunami w regionie Tohoku w piątą rocznicę tragicznych wydarzeń. Fukushima tree otwiera Program Japoński realizowanego przez Fundację we współpracy z Biurem ESK 2016 oraz ze wsparciem EU Japan Fest Japan Committee.

Fukushima Tree
11 marca, godz. 19:00
IMPART
ul. Mazowiecka 17

Pierwsza wersja przedstawienia powstała w wyniku współpracy dwójki japońskich artystów – pochodzących z Tohoku -aktorki Yumi Sato i pianisty Ko-Ta Ishihara, którzy w 2013 wystawili w Japonii etiudę inspirowaną samotną sosną, która przetrwała kataklizm. 

W 2015 roku Yumi Sato przyjechała do Wrocławia aby doskonalić technikę pantomimicznej gry aktorskiej w ramach warsztatów organizowanych przez Fundację Pantomima w grupie prowadzonej przez Katarzynę Śnieżkę Sobiszewską, wieloletnią aktorkę Wrocławskiego Teatru Pantomimy Henryka Tomaszewskiego. To Spotkanie dało kolejny impuls i zaowocowało pomysłem stworzenia zupełnie nowego przedstawienia we współpracy (momentami na odległość) trojga artystów.

Katarzyna Śnieżka Sobiszewska wniosła do etiudy nową fabułę, reżyserię i opracowała ruch. Główną bohaterkę zagra Yumi Sato, Katarzyna Śnieżka Sobiszewska – Ducha Opiekuńczego , a Ko-Ta Ishihara zapewni oryginalny akompaniament na żywo, a także pojawi się w roli Ukochanego. Elementy tradycyjnej kultury japońskiej w przedstawieniu konsultowała matka Yumi Sato, mistrzyni ceremonii parzenia herbaty.

Etiuda pantomimiczna
Bohaterką przedstawienia jest piosenkarka jazzowa, która wspomina ostatnie spotkanie z utraconym ukochanym. Wspomnienia przerywa tsunami, a niespodziewanym ocaleniem staje się Duch Przodków, który pokazuje jej jak mimo przeżytej tragedii tradycja pomaga odzyskać utraconą wolę życia.

Koncert pianistyczny
Ko-Ta Ishihara zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty „Meikyo-shisu” poświęconej ofiarom tsunami z 2011 roku.

Wspólne śpiewanie
Na zakończenie zachęcimy publiczność do wspólnego odśpiewania tradycyjnej japońskiej pieśni „Sakura sakura”, której tekst uczestnicy znajdą na biletach.

Bilety można nabyć na miejscu lub wcześniej w Fundacji NAMI:
– dorośli – 20 zł
– dzieci i młodzież ucząca się oraz emeryci – 10 zł
Rezerwacja i informacja:
Grażyna Pogorzelska
grazyna.pogorzelska@fundacja-nami.pl, tel. 784 694 592
Więcej informacji: T U T A J

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Fukushima Tree Fukushima Tree

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail