Zgłoś uwagę

Generation P: Prokofiev i druga edycja „Głosu Wykluczonych”

glos wykluczonych na slajder

Wystartowała druga edycja cyklu "Głos wykluczonych" w ramach programu przygotowań Wrocławia do obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016. 

Zob. także: SZUKAJĄC LEARA: VERDIJutropera powraca do Wrocławia

Generation P: Prokofiev, spektakl teatralny z muzyką Sergiusza Prokofiewa według autorskiego scenariusza Michała Znanieckiego będzie tematem tegorocznej edycji cyklu, który realizuje Fundacja Jutropera we współpracy z Wrocławiem – Europejską Stolicą Kultury 2016 i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Do realizacji spektaklu zaproszona została tym razem grupa dzieci, podopiecznych Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania, które przez cały bieżący rok przygotowywać będą widowisko pod opieką artystyczną Michała Znanieckiego oraz instruktorów Fundacji, by wystąpić u boku gwiazd świata teatru i estrady oraz orkiestry Młodej Polskiej Filharmonii pod dyrekcją Adama Klocka. 

Premierę zaplanowano na lipiec 2014 r. w wyjątkowych przestrzeniach Studia na Grobli Instytutu im. Jerzego Grotowskiego, natomiast w grudniu spektakl zaprezentowany zostanie na deskach Teatru Muzycznego Capitol, partnera projektu "Głos wykluczonych".

Całoroczny plan pracy obejmować będzie swoim zasięgiem cykl warsztatów teatralnych i muzycznych dla dzieci oraz kontynuację pracy z seniorami – podopiecznymi Miejskiego Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu. Ponadto, do współtworzenia projektu i wspólnej kampanii na rzecz rodzicielstwa zastępczego zaproszono, m. in. Fundację MAIO oraz Stowarzyszenie TRATWA.

Młodzi aktorzy spektaklu Generation P: Prokofiev:

 

Głos wykluczonych

To projekt Fundacji Jutropera i Michała Znanieckiego, którego ideą jest łączenie grup wykluczonych społecznie z artystami profesjonalnymi i tworzenie wspólnych spektakli teatralno-muzycznych. W roku 2013 zrealizowany został spektakl Szukając Leara: Verdi z udziałem seniorów oraz m.in. Wojciecha Malajkata i Jerzego Artysza.  Na kolejne lata zaplanowano nowe tytuły. Do każdego z nich zaproszona jest inna grupa osób wykluczonych społecznie lub zagrożona taką formą wykluczenia. W tym roku są to dzieci – wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych. 

Spektakle i warsztaty przygotowane zostaną przez uczestników polskich i z udziałem artystów zagranicznych oraz instytucji partnerskich miasta Wrocławia. W tym roku rozpocznie się także współpraca ze Lwowem, który oficjalnie dołączył do projektu.

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail