Zgłoś uwagę

Gitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu łączy Europę!

1 maja tysiące entuzjastów gitarowego grania przyjedzie do Wrocławia, aby wspólnie stworzyć Największą Gitarową Orkiestrę Świata w Europejskiej Stolicy Kultury 2016! Aby ustanowić nowy Gitarowy Rekord Guinnessa musi razem zagrać przynajmniej 7345 gitarzystów.

Swoje uczestnictwo w tym gitarowym święcie potwierdzili m.in. Al Di Meola, Status Quo, Within Temptation, Guano Apes, DragonForce oraz Dżem.

"Możemy wspólnie zadziwić świat i pokazać, że muzyka jest uniwersalnym językiem - budującym autentyczne poczucie jedności w Europie i na świecie " - tak twórca Thanks Jimi Festival - Leszek Cichoński zachęca do udziału w 14. edycji Gitarowego Rekordu Guinnessa, odbywającej się na wrocławskim rynku. Do udziału w imprezie w entuzjastycznych słowach zaprasza także największy gitarowy magazyn Guitar Player, okrzykując ją światowym fenomenem, "zarażającym" uczestników i artystów niesamowitą atmosferą.

Wrocław i Gitarowy Rekord Guinnessa inspirują również inne miasta, aby wspólnie zagrać online!  W poprzednich latach łączyliśmy się z 12 ośrodkami w Europie oraz w Australii. W tym roku Europejska Stolica Kultury  połączy się między innymi z Hiszpanią, Niemcami, Rosją, Czechami, Litwą, Białorusią, Węgrami i Norwegią, zamieniając Wrocław w Gitarowe Serce Europy. To dobra okazja, by ustanowić jeszcze jeden nieformalny rekord - Gitarowy Rekord Świata Online!

W tym samym czasie grać będą razem z nami San Sebastian, które razem z Wrocławiem nosi tytuł Europejskiej Stolicy Kultury oraz Drezno - miasto partnerskie Wrocławia, gdzie zostaną wysłane specjalne delegacje polskich muzyków. Połączymy się także z Oberhausen (Niemcy), Madrytem, Budapesztem, Kolbotn (Norwegia), Wilnem, Pragą, Mińskiem, Moskwą i Kaługą w Rosji, z polskich miast dołączy m.in. Koszalin i Tarnów. Wspomagać będą nas również Bukareszt, szwajcarskie Liestal i Rennes we Francji, które nagrają i prześlą pozdrowienia prosto na wrocławski rynek. Prowadzona na żywo transmisja internetowa na stronie heyjoe.pl sprawi, że do imprezy mogą się przyłączyć wszyscy, którzy nie będą mogli uczestniczyć w biciu Rekordu osobiście.

Tworząc Największą Gitarową Orkiestrę Świata Online wrocławska impreza daje początek "nowej świeckiej tradycji" -  1st of May - World Guitar Day.

Jeśli nie możecie być z nami 1 maja we Wrocławiu zachęcamy do śledzenia transmisji internetowej na stronie www.heyjoe.pl

Transmisja rozpocznie się o godz.10.00, o godz.14.00 zapraszamy do pierwszej próby wspólnego grania online, a oficjalna próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa odbędzie się o godz. 16.00. 
Zagraj z nami!

Thanks Jimi Festival jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Aktualne informacje oraz instrukcje jak zagrać na Gitarowym Rekordzie Guinnessa znajdziesz na stronie www.heyjoe.pl oraz T U T A J
 

 

 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

thanks jimi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail