Zgłoś uwagę

Mniejszość łemkowska i ukraińska,  argentyński bandeonista Pablo Mainetti, baskijski akordeonista Jon Paul Laka… Co ich łączy? Barokowa muzyka Henrego Purcella w nowych aranżacjach muzycznych! Dzieło „The Fairy Queen” Henrego Purcella stało się źródłem inspiracji dla artystów, którzy podczas premiery spektaklu „Królowa wróżek: Sen nocy letniej” zaprezentują swoje rodzime tańce właśnie do muzyki barokowej. Poznajcie naszych artystów bliżej.

Sen nocy letniej stał się tematem tegorocznej edycji cyklu Głos wykluczonych. Tym razem publiczność będzie mogła zobaczyć megawidowisko teatralno-muzyczne według autorskiego scenariusza Michała Znanieckiego w oparciu o słynny dramat Szekspira, barokową muzykę Henrego Purcella oraz nowo odczytane folkowe nurty muzyczne.

Mela Koteluk i zespół taneczny ukraińsko-łemkowski, Marek i Misiek Koterscy, Pablo Mainetti i zespół „Śpiewogra”… Co ich łączy ? Projekt „Głos wykluczonych” i spektakl „Królowa wróżek: Sen nocy letniej” w reżyserii Michała Znanieckiego. Cykl „Głos wykluczonych” realizowany jest przez Fundację Jutropera we współprodukcji z  Biurem ESK 2016 i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Od kilku dni trwają intensywne próby przed premierą spektaklu „Królowa wróżek: sen nocy letniej”. Już w niedzielę leśnicki park stanie się sceną przedstawienia, o którym będzie głośno jeszcze przez długi czas. To kolejna produkcja w ramach cyklu „Głos wykluczonych”, realizowanego przez Biuro ESK Wrocław 2016 i Fundację Jutropera.

Dobrze znany wrocławskiej publiczności spektakl „Szukając Leara: Verdi”, który prezentowany był w roku 2013, tym razem będzie mogła zobaczyć widownia szczecińska.

Spektakl wyreżyserował Michał Znaniecki – jeden z najbardziej rozchwytywanych twórców operowych na świecie. Jego widowiska charakteryzuje niekonwencjonalność, rozmach i niepowtarzalność. Do współpracy zaprosił innego wyjątkowego artystę, Wojciecha Malajkata. Jeden z topowych polskich aktorów odegra w spektaklu główną rolę. U jego boku wystąpią artyści Opery na Zamku oraz mieszkańcy szczecińskich domów pomocy społecznej. Ich przebogate doświadczenie i niezwykłe życiowe historie mieszają się z talentem i kreatywnością artystów, dając efekt więcej niż fascynujący.

Brak wydarzeń. Sprawdź wydarzenia na najbliższe dni.
Brak projektow. Sprawdź projekty na najbliższe dni.

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail