Zgłoś uwagę

Głos wykluczonych - finał

W Leśnickim Parku trwają ostatnie próby do widowiska plenerowego "Królowa wróżek: Historia innego żołnierza" w reżyserii Michała Znanieckiego. Spektakl jest zwieńczeniem cyklu "Głos Wykluczonych", jaki Fundacja Jutropera wraz z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016 prowadzą od czterech lat. W tym roku Michał Znaniecki sięgnął po nieznany tekst Kurta Vonneguta "Historia żołnierza" i połączył go z narracją szekspirowskiego "Snu nocy letniej", kładąc nacisk tym razem na wątki konfliktów wojennych dramatu, które stały się tłem do konfrontacji, rozważań, refleksji, komentarza... W głównej roli zobaczyć będzie można Michała Koterskiego.

W widowisku wystąpią zarówno artyści świetnie znani publiczności, gwiazdy świata teatru, opery i tańca, goście z Polski jak i Argentyny czy Ukrainy. Obok nich zobaczymy jako aktorów (będą tworzyć grupę żołnierzy) osadzonych w zakładzie karnym przy ul. Fiołkowej we Wrocławiu oraz podopiecznych Ośrodka Socjoterapii nr 2, których z kolei będzie można podziwiać jako akrobatów. Obydwie grupy pracowały w ramach warsztatów teatralnych i akrobatycznych organizowanych przez Fundację Jutropera. Spektakl w Leśnicy będzie finałem, który połączy pracę wszystkich grup, zarówno tych wykluczonych z obiegu kultury, jak i profesjonalnych artystów. Widowisko odbywać się będzie nocą, a uświetni go pokaz Water Concept.

Park w Leśnicy, 31 lipca godz. 21.00

Bilety:

12zł dostępne w recepcji Zamku w Leśnicy.
pon-pt w godz. 8:00 - 20:00
sob. 10:00 - 18:00
w dniu spektaklu w godz. 10:00 - 18:00, 19:00 - 21:00
przy zakupie gotówką obowiązują zniżki urbancard
​(dzieci do lat 7 wstęp wolny)

Obsada:

Ewa Biegas, Karina Skrzeszewska, Oksana Terefenko, Wioletta Białk, Marcelina Kulesza, Eugenia Starna, Michał Koterski, Sebastian Marszałowicz, Kamil Baron, Dmytro Cherednychenko,
Grupa osadzonych z zakładu karnego nr 2 we Wrocławiu
Grupa podopiecznych z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu

Zespół muzyczny: Jon Paul Laka, Jacek Kita, Pablo Mainetti, Barbara Gąsior, Julia Kurzydlak, Paweł Królikowski
Chór pod dyr. Alana Urbanka


Scenariusz i reżyseria: Michał Znaniecki
Kierownik warsztatów teatralnych, asystent reżysera: Zofia Dowjat

Projekt kostiumów: Adam Królikowski, wykonanie: Bogumił Wiśniewski
Choreografia: Diana Theocharidis

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

1

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail