Goethe-Institut Pop Up Pavillon: konkurs na projekty artystyczne w ramach ESK 2016

slajder

Goethe-Institut i Centrum Sztuki WRO ogłaszają konkurs na projekty artystyczne w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Poszukujemy koncepcji oryginalnych instalacji i akcji artystycznych, które będą się odbywać się w przeszklonym kontenerze o wymiarach 3x3x6 m, usytuowanym na jednym z placów w centrum Wrocławia.

W ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, Goethe-Institut zorganizuje swoją tymczasową siedzibę w Goethe-Institut Pop Up Pavillon – przeszklonym z trzech stron kontenerze o wymiarach ok. 6x3x3 m. Zostanie on ustawiony w przestrzeni publicznej we Wrocławiu, na czas ok. trzech miesięcy (od 15 kwietnia do 15 lipca). Pawilon stanie się bazą dla realizacji interdyscyplinarnego programu kulturalnego, odnoszącego się do specyfiki miejsca i osadzonego w polsko-niemieckim kontekście. Program ma angażować publiczność i zachęcać do uczestniczenia w proponowanych wydarzeniach.

Poszukujemy koncepcji akcji i instalacji artystycznych z dziedzin: sztuka współczesna, performens, muzyka, taniec, teatr, etc., które będą realizowane w Goethe-Institut Pop Up Pavillon.

Do kogo adresowany jest konkurs?

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które mieszkają i działają w Polsce lub w Niemczech.

Termin zgłaszania projektów:

15 czerwca 2015.

Termin realizacji wybranych projektów:

15 kwietnia do 15 lipca 2016

Kompletne informacje: www.goethe.de/wroclaw2016