Zgłoś uwagę

GÖRLITZER ART

Wystawa pod gołym niebem prezentuje twórczość środowiska artystycznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Wśród twórców są zarówno młodzi jak i uznani artyści plastycy z Wrocławia oraz Dolnego Śląska. Ich obiekty i instalacje otwierają w przestrzeni nowe perspektywy w spojrzeniu na tkankę miejską, historyczną zabudowę najbogatszego w zabytki miasta w Niemczech.

Wieloznaczne, dowcipne ale i kontrowersyjne, prace wciągają obserwatora w dialog ze sztuką, z miastem i ludźmi. A sceneria czterech pór roku stwarza ku temu ciągle zmieniające się tło. I tak zmienia się całokształt obrazu i warto kilkakrotnie przespacerować się ulicami miasta, by zetknąć się ze sztuką współczesną na tle zabytkowej architektury. Ten szczególny, ARTystyczny szlak, łączy dzieła sztuki rozmieszczone między dworcem kolejowym a Mostem Staromiejskim.

Görlitzer ART to wspólny projekt miast Görlitz i Wrocław w ramach wydarzenia artystycznego Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, koordynowany przez Kultur.Service Görlitz.

Zapraszamy na spotkanie ze sztuką współczesną w przestrzeni miasta Görlitz!

Więcej informacji na stronie: www.goerlitzer-art.eu

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

goerlitzer art

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail