Zgłoś uwagę

Görlitzer ART

1 kwietnia 2016 – 9 kwietnia 2017
Görlitz, Wrocław


W ramach ekspozycji sztuki współczesnej w przestrzeni publicznej miasta Görlitz przez ponad rok prezentowana będzie twórczość środowiska artystycznego Wrocławia, Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Wśród twórców znajdą się zarówno uznani artyści z Wrocławia oraz Dolnego Śląska, jak i młodzi adepci sztuki, studenci Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta. Ich obiekty i instalacje otworzą nowe perspektywy w spojrzeniu na tkankę miejską Görlitz, na historyczną zabudowę  bogatego w zabytki niemieckiego miasta. Wieloznaczne, pomysłowe, ale i kontrowersyjne prace zaproszą obserwatora do dialogu ze sztuką, a także z miastem i jego mieszkańcami. Dzieła sztuki rozmieszczone między dworcem kolejowym a Mostem Staromiejskim, tworzą szczególny, ARTystyczny szlak.
Görlitzer ART to wspólny projekt miast Görlitz i Wrocław, realizowany pod opieką kuratorską Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i koordynowany przez Kultur.ServiceGörlitz.
Organizator: Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, Kultur Service Görlitz, Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016
wstęp wolny
więcej informacji pod adresem:
www.goerlitzer-art.eu

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Görlitzer ART

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail