Zgłoś uwagę

Gra o Wrocławiu na targach Hall of Games 2014

hala-logo_slajder

Zbliża się I edycja targów Hall of Games 2014. W połowie listopada br. wrocławska Hala Stulecia ugości czołowych przedstawicieli branży gier komputerowych. Jedną z atrakcji imprezy będzie wyjątkowa premiera – światło dzienne ujrzy gra poświęcona stolicy Dolnego Śląska. Już dziś można zostać beta-testerem gry "Misja Wrocław". 

Hall of Games to nowy punkt na mapie wydarzeń poświęconych szeroko pojętemu światu gier komputerowych i wideo oraz, związanych z nimi, nowinek technologicznych. Przez 3 kolejne dni (14-16.11) na terenie wrocławskiej Hali Stulecia spotykać się będą najwięksi producenci, wydawcy i dystrybutorzy, a także pasjonaci tego segmentu branży IT. Dla uczestników przygotowano m.in. warsztaty i panele dyskusyjne, premiery oraz turnieje gier (np. League of Legends), tematyczne konkursy czy prezentacje akcesoriów gamingowych i najnowszego oprogramowania. Miłośników bardziej tradycyjnych form rozrywki z pewnością zainteresuje zlot fanów gier planszowych, a najmłodszym organizatorzy zaproponują specjalną strefę edukacyjną.

- Jesteśmy pewni, że dzięki współpracy z cenionymi w branży wystawcami i partnerami oraz bogatemu programowi targów, skierowanemu do szerokiego spektrum odbiorców, Hall of Games wpisze się na stałe w kalendarz największych wydarzeń gamingowych w Polsce – mówi Martyna Piątas-Wiktor, reprezentująca Halę Stulecia – Jednocześnie chcemy, by nasze przedsięwzięcie pozostało w ścisłym związku ze swoją lokalizacją, czego widocznym przejawem będzie premiera gry o Wrocławiu.

gra_slajderGrę tworzą zwycięzcy konkursu ogłoszonego przez Biuro Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, firma TK Games, która powstała z inicjatywy członków koła naukowego Politechniki Wrocławskiej. Gra ma charakter zręcznościowo-logiczny i jest podzielona na 10 osobnych misji, odsłaniających różne symbole Wrocławia. Jej głównym bohaterem jest mieszkaniec Europy, który – zaintrygowany historią o Skarbie Krasnali – wyrusza na poszukiwania właśnie do stolicy Dolnego Śląska…

- Nad tym ważnym dla nas przedsięwzięciem pracuje 18 osób, w tym 7 programistów, 5 designerów-testerów, 5 grafików i 1 dźwiękowiec. Wszystkie misje są już grywalne, a projekt jest obecnie w fazie beta testów – podkreśla Piotr Sobolewski z TK Games.

Szczegółowe informacje o imprezie dostępne na stronie hallofgames.pl oraz na FB: https://www.facebook.com/hallofgamesPL

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail