Zgłoś uwagę

GRAJ w MOSTY z ESK WROCŁAW 2016!

graj_w_mosty_esk_slajder

Na 10 dni przed finałem największego w Europie projektu kulturalnego na 26 mostach i kładkach Europejska Stolicy Kultury mobilizuje Wrocław do zagrania w MOSTY. 10 czerwca będzie można wziąć udział w wyjątkowej grze miejskiej, która stanowić będzie przeniesioną w przestrzeń Wrocławia zapowiedź wielkiego finału programu MOSTY. Do wygrania bilety na koncert włoskiego tenora Andrea Bocelli i na seans filmowy z samochodu w ramach projektu Kino pod WrocMilą.

„Graj w MOSTY!” to gra miejska nawiązująca do projektów, które Wrocław zobaczy 20 czerwca na finał programu MOSTY. Na trasie gry prowadzącej przez wrocławskie mosty w centrum miasta na uczestników czekać będą fantastyczne postaci jak ikona kina, XIX-wieczny fotograf czy dolnośląski górnik. Każda z nich wyznaczy uczestnikom gry zadanie, za którego wykonanie zawodnicy otrzymają punkty. Do wygrania bilety na koncert włoskiego tenora Andrea Bocelli (19 czerwca) i na seans filmowy z samochodu na Stadionie Miejskim w ramach projektu Kino pod WrocMilą podczas wielkiego finału MOSTÓW 20 czerwca.

Jak wziąć udział?

Wystarczy zebrać drużynę od 2 do 5 osób i przesłać zgłoszenie na adres: grajwmosty@wroclaw2016.pl. Gra startuje 10 czerwca o godz. 17:00 spod Barbary (Świdnicka 8b), a kończy się o 20:00 w Barbarce (Wyspa Słodowa) wieczornym spotkaniem uczestników gry i Mostowiczów przy afrykańskich rytmach. Udział w grze i wstęp do Barbarki – bezpłatne.

Program MOSTY to sceny teatralne, przestrzenie koncertowe, pracownie plastyczne, ciemnie fotograficzne. Film, taniec, słuchowisko, literatura, happening, performance. Spektakularne widowiska i subtelne instalacje. 20 czerwca w ramach Weekendu Pełnego Kultury i w związku z pierwszą odsłoną programu Europejskiej Stolicy Kultury WRO 2016 odbędzie się największy w Europie performance na 26 mostach. Na finał projektu MOSTY kilkuset mieszkańców Dolnego Śląska, w tym profesjonalnych artystów i amatorów, dzieci, młodzieży i dorosłych, zaprezentuje swoje działania. Wrocław zamieni się w gigantyczną scenę performatywną, na której zagrać będzie mógł każdy. Przez część mostów przebiegnie także 7000 biegaczy 3. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Opiekunem programu jest Chris Baldwin – kurator ds. performance Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail