Zgłoś uwagę

Gwatemalski Ixcanul zwycięzcą sekcji konkursowej BRAVE: Forbidden CINEMA!

We wtorek, 12 lipca, organizatorzy przeglądu filmowego BRAVE: Forbidden CINEMA ogłosili nazwę filmu, który zdobył najwięcej głosów publiczności a tym samym główną nagrodę przeglądu – 4000 Euro. O nagrodę w sekcji konkursowej festiwalu walczyło 7 filmów z całego świata.

Projekcja zwycięskiej produkcji oraz wręczenie nagrody odbędzie się w czwartek, 14 lipca, o godzinie 20:00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym. 

Produkcja gwatemalskiego reżysera opowiada o plemieniu Indian Kakczikel, żyjących u podnóża czynnego wulkanu w Gwatemali. Życie bohaterów obraca się wokół kultywowania dawnych tradycji, które poznajemy za sprawą pierwszoplanowej postaci – Marii, która właśnie przygotowuje się na ślub z bogatym mężczyzną. Do serca jednak przypada jej ktoś inny. Co zrobi bohaterka gdy wybranek ucieknie z kraju, pozostawiając ją brzemienną? Dzieło Bustamante pokazuje zarówno poetyckie okoliczności natury Gwatemalskiej, wyznaczającej rytm życia społeczeństwa, jak i ciemną stronę kraju, w którym wciąż pełno jest pogardy, segregacji rasowej, wyzysku – pokłosi kolonializmu. Debiut reżyserski Jayro Bustamante wywołał sensację na całym świecie, zdobywając nagrody na festiwalach od Kartageny po Berlinale.Konkurs Forbidden CINEMA to całkowita nowość i najważniejsza sekcja filmowa podczas Brave Festivalu. Znalazło się w niej 7 wyjątkowych, starannie wyselekcjonowanych dzieł z całego świata – od Gwatemali po Mali. Wszystkie one,  niepokazywane  w Polsce w szerokiej dystrybucji, wzbudziły sensację na świecie, zdobywały nagrody na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, wywoływały zachwyt i dyskusje.
 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Brave

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail