Zgłoś uwagę

Haftujemy: rekonstrukcja, o kuchnia!

Haft jest niezwykle demokratyczną techniką. Nie wymaga, ani specjalistycznego sprzętu ani drogich materiałów. Haftować można w pociągu i w poczekalni. Nie wymaga wielkich zdolności manualnych. Łagodzi skołatane nerwy, uczy koncentracji, relaksuje i sprzyja rozmowom.

Podczas pierwszych warsztatów poznamy podstawowe techniki hafciarskie (ściegi krzyżowane, krzyżyki właściwe, haft biały, ścieg płaski, łańcuszki) oraz różne rodzaje tamborków i gatunki tkanin nadające się do haftu.

To, co urzeka w makatkach to ich pozytywny przekaz, afirmacja tego, co piękne i dobre. Niegdyś treści umieszczane na makatkach przypominały o fundamentach dobrze utrzymanego gospodarstwa domowego. Dziś w dobie zmywarek, w czasach kiedy częściej jemy poza domem niż w domu, a obowiązki domowe nie spoczywają jedynie na barkach kobiety hasła widniejące na starych makatkach, stały się anachroniczne, czasami wręcz śmieszą swoją naiwnością.
To, na czym się skupimy to poszukanie nowych kontekstów dla starego rzemiosła.

Dołączcie do nowego cyklu hafciarskiego w BARBARA: infopunkt / kawiarnia / kultura zaczynamy od podstawowych technik! Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy: haftujemy@wroclaw2016.pl (ilość miejsc ograniczona).

Do zobaczenia!

o kuchnia!
27.09, 17.00
czyli stwórz swoją własną kuchenną makatkę

rekonstrukcja
25.10, 17.00
czyli napraw ukochane spodnie z dziurą za pomocą sztuki cerowania artystycznego.
 

W trakcie drugiego spotkania zajmiemy się różnymi technikami naprawy i rekonstrukcji tkanin. W dzisiejszych czasach niewielu ludzi potrafi reperować ubrania. Ukochane spodnie z dziurą, podarta koszula, wełniany sweter zjedzony przez mole można uratować w twórczy i estetyczny sposób.
Koniecznie weźcie wybrany ciuch do załatania.

strajk!
22.11, 17.00
czyli niezależnie od opcji politycznej czy pochodzenia każdego dotykają mniejsze lub większe represje, wyraź swój sprzeciw na tamborku

bogactwo / robactwo
13.12, 17.00
czyli wyhaftuj coś luksusowego albo obrzydliwego ;)

Warsztaty prowadzi:

Olga Budzan - ur. 1984 w Szczecinie. Ukończyła etnologię i antropologię kulturową na UWr. oraz projektowanie tkanin na Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie. Na co dzień zajmuje się ilustracją oraz szeroko pojętym rzemiosłem. Od kilku lat prowadzi autorskie warsztaty rysunkowe oraz rzemieślnicze. W swojej pracy edukatorskiej skupia się na tworzeniu bezpiecznej przestrzeni do wymiany myśli. Zarówno w swej pracy artystycznej, jak i edukatorskiej koncentruje się na łączeniu teorii z praktyką. Jak sama mówi, rysuje mózgiem.
https://www.facebook.com/budzanolga
https://www.instagram.com/olga.budzan.illu/
http://cargocollective.com/olgabudzan

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

haftujemy kwadrat

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail