Zgłoś uwagę

Hiszpańska noc z Carmen. Ruszyła sprzedaż biletów

Jednym z wydarzeń organizowanych w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016 będzie przygotowywane przez Operę Wrocławską wielkie widowisko operowe oparte na hiszpańskich tradycjach muzycznych, zatytułowane „Hiszpańska noc z Carmen - Zarzuela Show”. Spektakl dla kilkudziesięciotysięcznej międzynarodowej publiczności odbędzie się 18 czerwca 2016 r. na Stadionie Wrocław.

„Hiszpańska noc z Carmen - Zarzuela Show” to widowisko według koncepcji Ewy Michnik, oparte na fragmentach opery „Carmen” Georges’a Bizeta, której akcja toczy się w hiszpańskiej Sewilli. Spektakl poprowadzi Tomasz Szreder. Kulminacyjnym punktem przedstawienia będzie wielkie show - pokaz najpiękniejszych zarzueli w wykonaniu około 500-osobowego zespołu artystów - orkiestry,  baletu, chóru i solistów Opery Wrocławskiej, a także zespołów wokalnych i tanecznych z Wrocławia i Dolnego Śląska. Zespoły te są  wyłaniane w organizowanych przez Operę Wrocławską konkursach, które zwieńczą okres  trzyletnich warsztatów zarzueli, prowadzonych przez instruktorów tańca i śpiewu z Hiszpanii. Wśród wykonawców widowiska znajdą się także gościnnie zaproszone hiszpańskie zespoły i artyści pochodzący z Madrytu oraz San Sebastian - miasta, które wspólnie z Wrocławiem pełni rolę gospodarza ESK 2016.
 

Zarzuela to niezwykle popularny w krajach hiszpańskojęzycznych gatunek muzyki, zbliżony do tradycyjnej operetki i współczesnego musicalu. Kilkusetosobowy zespół artystów przybliży mieszkańcom naszego miasta i regionu hiszpańską muzykę, pieśni i tradycyjne tańce oparte na elementach folkloru, flamenco i zarzueli. Spektakl zostanie wzbogacony projekcjami filmowymi, prezentującymi najpiękniejsze regiony i zabytki kultury Hiszpanii.
 

Widowisko wyreżyseruje Waldemar Zawodziński, znany wrocławskiej publiczności z realizacji wielu spektakli na scenie Opery Wrocławskiej oraz superprodukcji operowych w Hali Stulecia, oraz Ignacio García, hiszpański reżyser specjalizujący się w spektaklach zarzueli, odnoszący wielkie sukcesy w całej Europie, a także w Ameryce Łacińskiej.
 

W obsadzie widowiska znajdą się gwiazdy światowej wokalistyki. Atrakcją wrocławskiego spektaklu będzie też prezentacja pięknych koni andaluzyjskich ze stadniny Karoliny Wajdy, które bogato przystrojone zatańczą przy dźwiękach muzyki flamenco. Dopełnieniem widowiska będą imponujące dekoracje, barwne kostiumy, efektowne światła i projekcje multimedialne.

BILETY:

SPRZEDAŻ BILETÓW

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Noc z Carmen. Zarzuela Show

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail