Zgłoś uwagę

„Immigrated Pieces” - Gra Miejska

Na niecałe dwa miesiące przed Weekendem Zamknięcia Europejska Stolica Kultury Wroclaw 2016 zaprasza wrocławian do udziału w drużynowej grze miejskiej (sobota, 19 listopada) nawiązującej do „Immigrated Pieces” – projektu badawczego realizowanego przez Enrico Floriddię.

BARBARA: infopunkt / kawiarnia / kultura (Świdnicka 8c)
19 listopada 2016 roku, godzina 11:00

Floriddia to artysta goszczony na rezydencji artystycznej we Wrocławiu przez Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro. Artystę reprezentującego francuskie Poitiers interesuje przede wszystkim interdyscyplinarna koncepcja pamięci, kapitału kulturowego, tranzycji idei i ich przechowywania w pamięci zbiorowej grup społecznych (także narodowych). Definiowanie rzeczywistości poprzez analizę przedmiotów, ustalanie genezy ich powstania oraz rejestrowanie ich wędrówki w przestrzeni i czasie stało się podstawą do stworzenia gry, która pozwoli uczestnikom na nowo odkryć ich miasto.

Jak zagrać?
To proste. Wystarczy zebrać drużynę (od 2 do 5 osób) z przynajmniej jedną osobą pełnoletnią, a następnie przesłać zgłoszenie e-mailem na adres: gramiejska@wroclaw2016.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane od 7.11 do 17.11.2016r. (do godziny 23.59) lub do wyczerpania liczby miejsc w grze.

Każde zgłoszenie musi zawierać liczbę uczestników, ich imiona, nazwiska i wiek oraz telefon kontaktowy. O udziale w grze decyduje kolejność nadsyłania zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona. Udział w grze jest bezpłatny.

Zasady gry
Każda drużyna otrzyma mapkę z trasą gry. Obejmie ona najbardziej charakterystyczne miejsca związane z kulturą, w tym Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Panorama Racławicka, Muzeum Pana Tadeusza czy Galeria SiC! BWA Wrocław. Gra miejska polegać będzie na rozwiązywaniu wręczanych przez przewodników zadań. Przyda się wiedza o kulturze i historii miasta oraz odrobina sprytu, które umożliwią odkrycie na nowo przestrzeni dedykowanych sztuce i kulturze we Wrocławiu. Dla każdego z uczestników przygotowaliśmy prezenty-niespodzianki, a dla zwycięskiej drużyny nagrody!


Gra miejska jest częścią rezydencji Enrico Floriddii zorganizowanej w ramach Programu Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro, będącego częścią Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

www.airwro.wroclaw2016.strefakultury.pl

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

immigrated pieces gra miejska

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail