Zgłoś uwagę

In Between Festivals 20-21 lipca

In Between Festivals to nie kolejny festiwal, tylko całoroczny cykl koncertów i spektakli tańca współczesnego. Przez cały 2016 rok do Wrocławia przyjeżdżać będą jazzowi muzycy i tancerze z Berlina. Po to by spotykać się z wrocławską publicznością i polskimi wykonawcami, w miejscach rozsianych po całym mieście. To ponad 30 wydarzeń, które odbędą się w takich miejscach jak MiserArt, Łokietka 5, Ośrodek Postaw Twórczych, ToTu, Firlej, Centrum Inicjatyw Artystycznych, Centrum Reanimacji Kultury i Bar Barbara.

Wśród zaproszonych zespołów znajdują się gwiazdy aternatywnej berlińskiej sceny, które  często gościć będą we Wrocławiu po raz pierwszy. Philm, Katchrin Pechlof Trio, Olaf Rupp, Gulf of Berlin, Killing Popes i Sequoia to tylko część muzyków, którzy zagoszczą na naszych scenach. W ramach In Between spotkamy się także z przedstawicielami awangardowej sceny tanecznej. Swoje produkcje taneczne w pierwszej połowie roku zaprezentują Hermann Heisig, Rafał Dziemidok i Ewa Graniec, Maria F. Scaroni, Vania Rovisco oraz Jule Flierl. Produkcjom tanecznym towarzyszyć będą wykłady Anny Nowak i Agaty Siniarskiej.

In Between Festivals 2016 jest częścią współpracy „Wrocław-Berlin 2016. Europejskie Sąsiedztwo”, którą zainicjowała Fundacja Zukunft Berlin oraz Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016. Inicjatywa jest realizowana we współpracy z Hewlett Packard Enterprise Corporation, Niemiecką Federalną Fundacją Kultury, Kulturprojekte Berlin GmbH, LUNETA, Mediapool GmbH oraz Mica Moca project berlin e.V. Dofinansowanie: Fundacja LOTTO Berlin, Urząd Miejski Wrocławia

PROGRAM (20-21.07)

FIELD (20.07)

środa – 20.07.2016, godzina 20:00, bilety: 15 zł / 20 zł
HART – Hostel & Art.
ul. Rydygiera 25 a

FIELD
Uli Kempendorff
– saksofon tenorowy, klarnet
Ronny Graupe – gitara
Jonas Westergaard – bas
Oliver Steidle – perkusja

FIELD wykonuje kompozycje autorstwa lidera zespołu Uli Kempendorffa, które czerpią z całej gamy muzycznych inspiracji. Z Ronny’m Graupe jako gitarzystą, Jonasem Westergaardem jako basistą oraz Oliverem Steidle jako perkusistą, FIELD jest wspólnym szyldem dla bodajże najbardziej intrygujących instrumentalistów niemieckiej sceny jazzowej. Cztery lata ich działalności koncertowej oraz dwa dotychczasowe wydawnictwa uczyniły z nich wyjątkowo zwartą formację.

Ich utworów nie krępuje żaden programowy koncept – w toku koncertu, a czasami nawet pojedynczego utworu, muzycy oscylują pomiędzy głęboką zadumą a bezpańskim brykaniem niczym szczeniaki spuszczone ze smyczy. Udaje im się uchwycić tą hałaśliwą energię i witalność berlińskiej sceny jazzowej, przy okazji robiąc to w atmosferze w której nie brakuje ani humoru, ani szczerości, ani świeżości i intensywności.Ramona Nagabczyńska: Dinge (20-21.07)
środa – czwartek, 20-21.07.2016,
godziny: 20:55-05:01, wstęp wolny

Barbara: infopunkt / kawiarnia / kultura
ul. Świdnicka 8c, Wrocław

Najnowszy spektakl Ramony Nagabczyńskiej to wielogodzinny performens w procesie – studium mechanizmów i dramaturgii praw fizyki, które interesują artystkę jako potencjalne źródło materii estetycznej i choreograficznej. Nagabczyńska podejmuje próbę zdefiniowania ontologii przedmiotu i cielesności w konfrontacji z siłami przypadku i intencjonalnego działania performera, a punktem wyjścia do jej rozważań jest kanoniczna praca szwajcarskich artystów Fischli & Weiss „Bieg rzeczy”. Spektakl jest propozycją przemyślenia procesu materializacji gestu tancerza i doświadczenia własnego „ja” w splocie działań świadomych, intencjonalnych, jak również tych przypadkowych, podyktowanych prawami fizyki i materialnymi ograniczeniami ciała. Artystka dąży do zbudowania ciągu zdarzeń scenicznych, które wymagają od tancerzy nieustannej negocjacji swojego bytu, zacierając granicę między tym co podmiotowe i przedmiotowe w pracy performera.Eva Meyer-Keller: Death is certain (21.07)

czwartek, 21.07.2016, godzina 20:00, bilety: 15 zł
Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze
ul. Łokietka 5/1, Wrocław

Około stu pedantycznie uporządkowanych naczyń i narzędzi kuchennych leży na stole. Obok nich trzydzieści sześć wiśni ułożono w dokładnym wzorze. Artystka ubrana na czarno spokojnie nakłada biały fartuch, bierze wiśnię i usuwa jej łodygę, następnie nicią dentystyczną i taśmą klejącą mocuje ją do drugiego stołu…

W performensie „Death is certain” Eva Meyer-Keller obmyśla trzydzieści sześć mini scenariuszy  tortur i egzekucji, które przekształcają małe nieskazitelne ciała owoców do postaci, które widzowie coraz bardziej identyfikują z ludźmi. Przedmioty codziennego użytku domowego stają się agentami śmierci, a niemal chirurgicznie czysty stół przypomina sceny z uboju rytualnego. Artystka gra na zbiorowej pamięci obrazów z obozów zagłady, zamieniając codzienną czynność w coś brutalnego.

Produkcja: Eva Meyer-Keller
Organizacja: Alexandra Wellensiek
Dzięki przyjaznemu wsparciu: Vooruit Gent, Stuk Leuven dzięki: Alexandra Bachzetsis, Juan Dominguez, Mette Edwardsen, Cuqui Jerez, Martin Nachbar, Rico Repotente
Czas trwania: ok 35 minut

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

in between festivals fot_kasia_chmura_www-2314 FIELD-Café-shot-Manon-Kahle www

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail