Zgłoś uwagę

Inside – Magdalena Tyc-Witwicka

15 października – 10 listopada 2016 
Galeria TYC ART

otwarcie: 18 października 2016, godz. 19.00

 

Wystawa w ramach projektu Play with Glass – European Glass Festival.

 

Wewnątrz znajdziesz to, co najciekawsze. Wewnątrz czeka to, co najważniejsze... Szkło, w odróżnieniu od wielu innych materiałów, posiada także wnętrze – czasem istotniejsze i bardziej frapujące niż powierzchnia. Dostrzeżenie tego wnętrza, jego różnorodności, wymaga uwagi i skupienia...

Zajrzyjmy do wnętrza szkła, odkryjmy jego kolory, blaski, cienie i lustrzane odbicia, ukryte pod powierzchnią. Wędrujmy w wyobraźni przez niezmierzone przestrzenie szkła. Zanurzmy się w nim niczym w głębinach oceanu.

Magdalena Tyc-Witwicka

 

MAGDALENA TYC- WITWICKA

Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastyczne im. Stanisława Kopystyńskiego we Wrocławiu ze specjalnością formy użytkowe (jubilerstwo),1993. Dyplom na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (obecnie: Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta), w pracowni prof. J. Chodurskiego, 1999.

Od 1996 prowadzi autorską pracownię szkła, w której projektuje i realizuje obiekty unikatowe: rzeźby i szklane obrazy, szkło użytkowe oraz przeszklenia i elementy dekoracyjne do wnętrz mieszkalnych i komercyjnych. Od 2014 roku prowadzi we Wrocławiu wraz z siostrą, Małgorzatą Tyc-Klekot, pracownię/galerię TYC ART.

Brała udział w 10 wystawach zbiorowych w Polsce, m.in.: „Szkło”, Muzeum Narodowe w Poznaniu, 1999; „Design Młodych 2000”, Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Warszawa, 2000; „Unikaty. Szkło polskie XXI wieku”, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, 2009. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

 

otwarcie wystawy: 18.10.2016, godzina 19.00

 

więcej informacji pod adresem: TUTAJ

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Wewnątrz - Magdalena Tyc-Witwicka udostępnione przez Magdalenę Tyc-Witwicką, fot.A.Podstawka2 udostępnione przez Magdalenę Tyc-Witwicką, fot.A.Podstawka udostępnione przez Magdalenę Tyc-Witwicką, fot.A.Podstawka4 udostępnione przez Magdalenę Tyc-Witwicką, fot.A.Podstawka5 udostępnione przez Magdalenę Tyc-Witwicką, fot.A.Podstawka6 udostępnione przez Magdalenę Tyc-Witwicką, fot.A.Podstawka7 udostępnione przez Magdalenę Tyc-Witwicką, fot.A.Podstawka8 udostępnione przez Magdalenę Tyc-Witwicką, fot.A.Podstawka9

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail