Zgłoś uwagę

Instagramersi pokazują Wrocław

e76e10b6786211e3ab3c0e81cfd17758_8

Kim są wrocławscy instagramersi? To kolektyw osób, które używając popularnej aplikacji Instagram postanowiły pokazać Wrocław w jego przeróżnych obliczach, bez idealizacji, ale ciekawie, i dla których Wrocław to nie tylko miejsce zamieszkania, ale także… stan umysłu.

Grupa zawiązała się w kwietniu 2013 r. i od początku jej celem było ukazanie Wrocław od innej i być może alternatywnej strony, której na próżno szukać w folderach promujących miasto czy na pocztówkach. Zdjęcia instagramersów nie są przez nich retuszowane, nie ma mowy o "wirtualnym" upiększaniu miasta lub skupianiu się tylko na tym, co znane i lubiane. Przedmiotem zainteresowania może stać się wszystko, od wnętrza tramwaju lub salonu fryzjerskiego, aż po uchwycony zupełnie "od niechcenia" pejzaż miejski, choinkę na Rynku czy znak drogowy, a wszystko w estetyce, która sprawi, że nawet najbanalniejszy detal lub z pozoru wyrwany z kontekstu fragment przestrzeni miejskiej stają się arcyciekawe.

Do kwietnia 2014 r. grupa instagramowych zapaleńców chce skończyć swój pierwszy film o Wrocławiu. Zadanie jest bardzo poważne, więc każda pomoc jest mile widziana. Wystarczy skontaktować się z grupą pod adresem e-mail igerswroclaw@gmail.com lub śledzić informacje o wydarzeniu na facebooku

Instagramers Wrocław tworzą: Tomasz Jakub Sysło, Malina Mituniewicz, Marek Maziarz, Marcin Walencik, Grzegorz Rajter, Joanna Witek i Bartosz Mokrzycki, a o grupie można dowiedzieć się więcej w materiale przygotowanym przez CNN (w cyklu reportaży On the Road poświęconych Polsce):

Poniżej prezentujemy kilka wybranych zdjęć wrocławskich instagramersów, natomiast pełną galerię ich prac można znaleźć na ich blogu lub profilu na portalu instagram.com:

 

 

 

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail