Zgłoś uwagę

Doceniony przez publiczność i krytyków na Olimpiadzie Teatralnej 2016 spektakl Teatru ZAR Medee. O przekraczaniubędzie można ponownie zobaczyć we Wrocławiu. Już w tym miesiącu zapraszamy do Instytutu Grotowskiego na 6 pokazów: 811 i 1314 marca.

Od 17 do 19 marca zapraszamy do Instytutu Grotowskiego na XVI zjazd  Akademii Teatru Alternatywnego: przez trzy dni zespoły teatralne z całej Polski zaprezentują 5 spektakli – w tym 3 premierowo, będzie można zobaczyć też pokazy pracy warsztatowej i obejrzeć zdjęcia Eduarda Gonzáleza Cámary na wystawie w CaféTHEI.

Jak szamanizm romansuje z Władimirem Putinem i co szamanów fascynuje w konsumeryzmie? Jak wygląda życie codzienne szamanów mieszkających na terenie Rosji? Na te i inne pytania odpowie Jędrzej Morawiecki podczas dwóch kwietniowych wykładów w ramach Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań. Na spotkania zapraszamy w piątki, 7 i 21 kwietnia o 18:00, do Sali Kinowej Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Wstęp na wykłady jest wolny.

Zapraszamy do wejścia w działanie, poszerzania horyzontów, pogłębienia doświadczenia i wiedzy. Cyrkulacje to pięć dni intensywnych warsztatów, spotkań, wymiany i wspólnych poszukiwań ruchowo-tanecznych. Nie musisz "umieć tańczyć", aby do nas dołączyć!

W ostatni czwartek kwietnia Instytut Grotowskiego zaprasza na koncert Collectif Medz Bazar – międzynarodowego zespołu, który wykonuje oryginalne aranżacje muzyki tradycyjnej z Anatolii, Kaukazu, Bałkanów i innych regionów Bliskiego Wschodu. Koncert rozpocznie się 27 kwietnia o 20:00 w Klubie Proza w Przejściu Garncarskim 2 we Wrocławiu. Partnerem wydarzenia jest Wrocławski Dom Literatury.

W majowym programie Instytutu Grotowskiego znalazły się trzy spektakle. Widzowie będą mogli zobaczyć dwie premiery – „Deus ex machina”, monodram Jacka Zawadzkiego, czerpiący z idei „boga z maszyny” Eurypidesa oraz „Trylogia wojny – człowiek-zwierzę. Część pierwsza: Utopia” – pierwszy z trzech dramatów psychologicznych o relacjach międzyludzkich w wykonaniu Zofii Schwinke i Kacpra Pilcha. Wśród propozycji jest też „Ostatnia taśma”, przygotowana przez Alessandra Curtiego we współpracy z Jarosławem Fretem.

Zanim na dobre rozpocznie się sezon wakacyjny, w czerwcu zapraszamy do Instytutu Grotowskiego na wydarzenia, skierowane nie tylko do wielbicieli teatru, ale też fotografii, literatury oraz filmu. W programie znalazły się dwa spektakle:  przygotowane przez Teatr ZAR „Medee. O przekraczaniu” i „Wszyscy=bogowie we krwi” Teatru Układ Formalny, wystawa fotografii „Różnorodność Syberii”, spotkanie wokół książki Włodzimierza Hermana „Mój Dybuk. W poszukiwaniu tożsamości: drogi, bezdroża, dygresje” oraz  premierowy pokaz filmu „Ustawienia” Marty Streker.

Przenikanie się dwóch kultur. Spotkanie z Włodzimierzem Hermanem poświęcone jego książce „Mój Dybuk. W poszukiwaniu tożsamości: drogi, bezdroża, dygresje”

 

We wtorek, 13 czerwca, zapraszamy na spotkanie z Włodzimierzem Hermanem – kierownikiem artystycznym wrocławskiego Teatru Kalambur w latach 60., reżyserem oraz pisarzem. Autor opowie o swojej najnowszej książceMój Dybuk. W poszukiwaniu tożsamości: drogi, bezdroża, dygresje”, w której łączy doświadczenie teatralne z własną biografią. Spotkanie, prowadzone przez Jarosława Freta, rozpocznie się o 19:00 w Sali Kinowej Instytutu Grotowskiego (Przejście Żelaźnicze).

W najbliższy wtorek i środę (13 i 14 czerwca) zapraszamy do Instytutu Grotowskiego na pokazy spektaklu „Odzwierciedlenie”, przygotowanego przez Fundację Jubilo we współpracy z osadzonymi z Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu. W kwietniu tego roku spektakl zajął I miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Więziennej Twórczości Teatralnej w Poznaniu.

Czy bezinteresowne relacje istnieją? Czy nawet w tych najbliższych kontaktach trwamy, bo jesteśmy egoistami i liczymy głównie na namacalne zyski? To niektóre z pytań stawianych przez Martę Streker, autorkę krótkometrażowych „Ustawień”. W najbliższy poniedziałek, 26 czerwca o 20:00, zapraszamy na premierę filmu do Sali Kinowej Instytutu Grotowskiego.

W lipcowym programie Instytutu Grotowskiego znalazły się przede wszystkim propozycje warsztatowe. Lato to idealny czas, by skupić się na rzemiośle aktorskim – zarówno pogłębić umiejętności aktorskie, jak i postawić pierwsze kroki w tej dziedzinie. Początkujących zapraszamy na „Ciało – organicznie połączone narzędzie sprawcze”, zajęcia przygotowane przez Jakuba Gontarskiego, Agnieszkę Rybak i zaproszonych pedagogów ruchu: Kubę Adamowskiego, Adama Boczarskiego i Bartka Sofinskiego; tancerzom i aktorom teatru fizycznego polecamy „Zmienną drogę do działania” – warsztaty letnie Studia Matejka, a osobom pragnącym rozwinąć technikę praktyki dla ciała i głosu, emocji i ducha laboratorium „SŁOŃCE” prowadzone przez Marca Balbiego di Palmę w ramach Szkoły Reny Mireckiej.

Brak wydarzeń. Sprawdź wydarzenia na najbliższe dni.
Brak projektow. Sprawdź projekty na najbliższe dni.

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail